Skocz do zawartości

Konfiguracja Orion StarShoot AutoGuider w MaximDL Pro


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie dawno odebrałem kamerkę do guidingu Orion StarShoot AutoGuider i mam prośbę o pomoc w skonfigurowaniu tej kamerki w MaximieDL Pro.

Może ktoś miałby czas napisać mały tutorialik na ten temat ;)

Po prostu chcę aby aparat Canon i guiding obsługiwał jeden program.

 

PS czy poprzez Maxima można realizować GO-TO bo zauważyłem pewne funkcje do tego

różne katalogi z obiektami i możliwością nakierowania montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zajrzeć do manuala tej kamerki - http://www.telescope.com/control/astrophotography/astrophotography-cameras/orion-starshoot-autoguider

Nie ma tu do czego pisać tutoriala. Mozesz ewentualne zajrzec do recenzji tej kamerki: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=29698

 

W Maximie jest GOTO ... więcej w Helpie, wszystko tam jest wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kto powiedział że kupiłem i czy to takie ważne.

Postawiłem pytanie jak ktoś chce niech odpowie a jak nie to po grzyba się udziela :Salut:

 

PS dzięki philips wszystko to wcześniej czytałem ale nie byłem do końca pewny i jeszcze trochę czytania przedemną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... skoro przeszedłeś cyanoegonową procedurę pobierania dema. To odpowiedź na jedno ze swoich pytań miałeś pod nosem.

 

http://www.cyanogen....axim_matrix.php

 

Czytaj i pytaj. Im bardziej dokładne pytanie zadasz, tym dokładniejszą odpowiedź dostaniesz. Zadając pytanie typu: czy w maximie jest GOTO, udzielenie odpowiedzi Tak/Nie, bez odesłania do manuala jest mocno myląca. Pytasz o soft w wersji z PinPoint Astrometry w pakiecie. Prosząc o tutorial jak skonfigurować kamerę X w Maximie, odpowiedź będzie jedna. Przeczytaj manual od tej kamery. Dlaczego? Bo masz tam krok po kroku opisany każdy ruch i każdy parametr niezbędny do podstawowej pracy z tym sprzętem w maximie.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Wysyłanie rozmówców na grzyby w grudniu nie pomaga w uzyskiwaniu odpowiedzi na zadane pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy co mam wiedzieć już wiem po prostu trochę kuleję z angielskiego, ale pomocny w części okazał się tłumacz i manuale które wskazaliście chopaki.

Trochę na pewno źle zadane pytanie :rolleyes:

Hans spoko :D to była taka przenośnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.