Skocz do zawartości

eos 300d problem


pyda21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam następujący problem z moim canonem.A więc od początku:robiłem zdjęcia seryjne ok 6,nagle aparat zaczął robić zdjęcia do połowy.Zdjąłem obiektyw no i widzę,że lustro wróciło do swego położenia,lecz "jakaś klapka"stanęła w połowie.Pstrykłem kilka razy i wszystko wróciło do normy.Ale od tej chwili auto focus nie łapie ostrości.Silniczek działa,obiektyw się wysuwa.Niemożna zrobić zdjęcia.Dodam,że w trybie manualnym jest OK,zmieniałem obiektyw i nic.Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o rade co może być problemem.Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wystąpił u mnie podobny problem. Dziwny zbieg okoliczności. :)

 

A więc uszkodzeniu uległ mechanizm podnoszący lusterko od Auto-focusa. Zauważysz to, gdy odepniesz obiektyw i uniesiesz lustro, a potem klapniesz nim w dół. Małe lusterko od auto-focusa otwiera się za daleko, gdyż prawdopodobnie odłamał się mały kołeczek, który trzymał je w takiej małej "prowadniczce" w pozycji półotwartej. Gdy robiłeś zdjęcie to sprężynka unosiła to lusterko. Teraz niestety nie ma tego ogranicznika i lusterko spada za daleko i trakcie robienia zdjęcia nie unosi się i zasłania połowę matrycy - stąd zdjęcie do połowy.

Problem znika, tak jak piszesz, przy manualnym focusie. Wystarczy odpiąć obiektyw i palcem zamknąć lusterko od auto-focusa. Wtedy auto-focus nie złapie w ogóle, ale na manual-focusie można normalnie robić zdjęcia.

 

Byłem u fachowca, pytałem. Naprawa kosztuje około 150zł. Ja postanowiłem tego nie naprawiać, bo to koszt 1/3 aparatu (kupiłem go za 450zł). Rozglądam się za nowym aparatem.

 

Dla mnie autentycznym zniesmaczeniem było to, że odkryłem w trakcie tej usterki, że ten "kołeczek" czyli sam system podnoszenia lusterka a-f jest z plastiku. Jestem w szoku, jak można tak mocno eksploatowaną część zrobić plastikową...

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo jeszcze mego aparatu.Postanowiłem go naprawić samodzielnie,no i działa.postępowałem według opisu z linku od wtw,no i dziękuje panu Lotarewiczowi (lotar) za wskazówki jakie mi udzielił.Ogólnie sprawa nie jest taka skomplikowana,trochę czasu i zdolności manualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć.Oto i link http://grumt.blogspot.com/2009/06/how-to-repair-broken-sub-mirror-on.html Wskazówki jakich mogę Ci udzielić to trzymać się instrukcji.Jak masz drugi aparat to warto też robić fotki krok po kroku.Segregować śrubki bo są różnych rozmiarów.Zaopatrz się w małe śrubokręty spinacz (taki grubszy ok 1mm)no i klej ja użyłem Plastic Welder podobny do tego z tej strony.No i do dzieła.W sumie zabieg jest prosty niema się czego obawiać,tylko trochę rozkręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.