Skocz do zawartości

M101


Pytajnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj naświetliłem nieco materiału - korzystając z ładnej pogody. Niestety, udało mi się zrobić tylko 5 klatek po 10 minut każda. Pora była późna - galaktyka w zenicie i telep w pewnym momencie oparł się o statyw - mam nadzieję, że żadna zembatka sie nie zniszczyła. Było niestety ciepło - no i Canon zaszuuumiał nieco....

 

Coś tam wyszło. W sumie jak na pierwszy raz z nowego eq6 - to ... no cos tam wyszło. Pewnie posiedzę jeszcze nad tym materiałem bo darków, flatów i biasów nie poodejmowałem. Pokazuje fotkę w dwóch wydaniach - mniejsza i większa - torche inne kolory. Ale zaszumienia Canona nie dało sie na razie usunąć. Ech... jakiegos SBIGA trzeba będzie kupić ...

 

W zakładce "montaże" - publikuję jeszcze dwie fotki Procjona w naświetleniu 5 i 10 minut z Guidingiem robionym przeze mnie pierwszy raz na nowym EQ6.

 

Proszę o krytykę konstruktywną.

 

M101, EQ6, Newton 800mm 8", Canon 350D, bez guidpingu, 5 x 600 sek

 

M101rgb2.jpg

 

To samo jak wyżej tylko wykadrowane...

 

M101RGB.jpg

 

Pozdrawiam

 

SJ

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz popracować nad obróbką materiału , detalu złapałeś sporo ale moim zdaniem za bardzo chcesz wykrzesać jeszcze więcej co powoduje bardzo duże narośnięcie szumu. Chyba podstawą będzie próba usunięcie tego gradientu wokół galaktyki napewno będzie wyglądał lepiej gdybyś delikatnie go rozmył.Dorzucałeś przy stackowaniu darki i flaty ? Widać też że gwiazdki na brzegach wyciągnięte więc nie masz coma korektora jeśli poważnie myślisz o tym Newtonie w dalszym astro-foto to napewno podstawa chyba że zamierzasz robić małe kątowo obiekty i kadrować żeby wyciąć gwiazdy pojechane komą. Pozatym jest dobrze mojej pierwszej 101 dużo brakowało do tej - ze względu na montaż i krótkie czasy, od pewnego czasu też stałem się posiadaczem eq6 i jestem w trakcie oswajania się z tym montażem i systemem guidującym pozdrawiam

 

p.s staraj się robić więcej klatek nawet kosztem ich długości pamiętaj że szum spada z pierwaistkiem ilości klatek a to podstawa przy mocno zaszumionych matrycach cmos.

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.