Skocz do zawartości

system goto-guide produkcji Leszka Jędrzejewskiego i Orion SSAG


morfina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, czy ktoś z forum próbował w systemi goto-guide produkcji Leszka Jędrzejewskiego podłączyć kamerę Orion StarShoot AutoGuider ??

Poszukuje kogoś z doświadczeniami w tym temacie.

Pozdrawiam.

 

system Leszka znam dość dobrze bo pracowałem na nim z powodzeniem prawie dwa lata, opisz dokładniej jaki masz problem bo z Twojego pytania niewiele wynika flirt.gif może uda się coś zaradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie,

Problem jest następującej natury. Posiadam i korzystam z powodzeniem z goto L.J. działającym z SVP EQ 5+. Wynalazek Leszka mam w wersji 5.3 jest tam możliwość guidingu tyle tylko, że nie wiem jak to uruchomić ( "samouczki" do, których dotarłem niewiele pomogły ). W zasadzie posiadam kamerkę Meade LPI ale nie wiem czy ona nadaje się do tego rozwiązania. W związku z tym zainteresowałem się kamerką Orion StarShoot AutoGuider. Pytanie czy da się nią prowadzić guiding dla rozwiązania Pana Leszka. Ewentualnie co potrzebuję aby się to udało.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie,

Problem jest następującej natury. Posiadam i korzystam z powodzeniem z goto L.J. działającym z SVP EQ 5+. Wynalazek Leszka mam w wersji 5.3 jest tam możliwość guidingu tyle tylko, że nie wiem jak to uruchomić ( "samouczki" do, których dotarłem niewiele pomogły ). W zasadzie posiadam kamerkę Meade LPI ale nie wiem czy ona nadaje się do tego rozwiązania. W związku z tym zainteresowałem się kamerką Orion StarShoot AutoGuider. Pytanie czy da się nią prowadzić guiding dla rozwiązania Pana Leszka. Ewentualnie co potrzebuję aby się to udało.

 

Pozdrawiam.

 

Guide w systemie Leszka włącza się poprzez jednoczesne naciśnięcie i przytrzymanie 2 klawiszy kierunku "lewo + prawo" na procesorze sygnału (PS).

Od razu polecam kontakt z Leszkiem w celu uaktualnienia softu z 5.3 na 5.7 (ostatnia wersja jaką znam na październik 2009 cool.gif).

O wiele lepiej system współpracuje z programami do guide np. GuideMaster którego IMHO polecam.

Jeżeli masz okablowanie łączące silniki ze sterownikiem i sterownik z komputerem (kabel z wbudowanym RelayBoxem i końcówkami RJ45 - LPT)

to masz w zasadzie wszystko co potrzeba do guide. cool.gif

Co do kamer to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie przede wszystkim z jakiego oprogramowania chcesz korzystać.

Goto/guide Leszka nie jest systemem autonomicznym i nie działa bez pomocy komputera i oprogramowania tym samym kamery bezpośrednio pod system nie podepniesz g.gif.

Z tego co pamiętam to Meade LPI jak i Orion ma wsparcie od strony programu Guidemaster oraz np. PHD z tym że w przypadku Oriona nie skorzystasz z portu ST-4

tylko sterowanie guide będzie się odbywało poprzez port LPT sterowany komputerem (guide via LPT).

Ja ogólnie polecam na początek tanie web kamerki Philipsa przerobione na długie czasy - jedną nawet sprzedaję tutaj

Jak będziesz miał dalsze pytania to pisz read.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.