Skocz do zawartości

[K] kolimator holograficzny


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, kupię kolimator holograficzny w rozsądnych pieniądzach, ewentualnie proszę o jakiegoś linka gdzie można coś takiego kupić.

Jeżeli ktoś ma na zbyciu np. coś takiego to bardzo chętnie się tym zaopiekuję.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl raczej o takim: http://www.catseyecollimation.com/

pozdrowienia

 

Witam,

chciałem zapytać co dokładnie proponujesz z tej strony, pytam bo mój angielski jest nie najlepszy i nie bardzo wiem co wybrać. Ja bym najchętniej kupił najdroższy zestaw, ale czy jest sens. Na ten czas kolimatorek będzie głównie używany do LB10", wiadomo jest to sprzęt składany i za każdym razem wymaga kolimacji. Za X lat, jak fundusze pozwolą będę chciał robić zdjęcia Newtonem, a jak wiadomo astrofoto Newtonem wymaga idealnej kolimacji.

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wręcz idealny kolimator do dużych jasnych newtonów, astrografów, polecają go producenci topowych newtonów takich jak Dream Telescope, ASA, Webster. Zresztą do Jesiona już jedzie zamówiony, mam nadzieję, że niebawem opisze go ze szczegółami na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.