Skocz do zawartości

[ATM] AURORA 227/1300 - sprzedam


eReSix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zdecydowałem się wystawić na sprzedaż własnoręcznie zbudowany teleskop "AURORA". Wszystkie części do teleskopu (oprócz lusterka wtórnego 64mm firmy ANTARES, wyciągu okularowego GSO z przekładnią 1:10 oraz szukacza GSO 8x50) wykonałem samodzielnie. Jego parametry: średnica lustra głównego 227mm, ogniskowa 1300mm (f/5,7), system chłodzenia LG, montaż dobsona. Jest to dla mnie trudna decyzja, ciężko rozstać się z czymś, czemu dało się początek, chociaż to tylko rzecz. Fundusze, które zdobędę sprzedając "AURORĘ", przeznaczę na budowę nowego (docelowego), ponad 12-to calowego teleskopu kratownicowego. Mam nadzieję, że teleskop trafi w ręce prawdziwego miłośnika astronomii, który będzie dbał o niego i któremu przyniesie, tak jak mnie, ogrom radości z podziwiania nieba.

 

Oto kilka zdjęć:

 

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.jpg 6.JPG

 



Cały proces budowy teleskopu opisywałem na tym forum, link do tematu jest
tutaj.

 

Cena jaką proponuję to **** zł. Wiem, że taniej można kupić nową Syntę, lecz kto zna się na rzeczy ten wie, ile jest wart dobrze zrobiony teleskop. Koszty transportu pokrywam ja. Jeżeli na kupno zdecyduje się ktoś z mojej okolicy (lub z okolic Krakowa, gdzie studiuję), wtedy deklaruję pomoc przy kolimacji i jakichkolwiek problemach w czasie użytkowania (które raczej nie zaistnieją).

 

Kontakt możliwy na PW, mail (rafsik2@op.pl) lub telefon (664 713 964).

 

Pozdrawiam

Rafał Sikora

Edytowane przez eReSix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.