Skocz do zawartości

Celestron C8-SCT


misiowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam tubę optyczną (OTA) teleskopu C8-S (system Schmidta). Bardzo przyjemny teleskop do obserwacji i fotografowania planet. Kilka zdjęć zrobionych tym teleskopem znajdziecie na tym Forum. Moim zdaniem tuba ma optykę dobrej jakości.

 

Dokładnie sprzedaję: OTA C8-S XLT z szyną (dovetail'em) typu Vixen, oryginalny szukacz 6x30, zewnętrzny wyciąg okularowy 2" z mikroruchami 1:10 (typu GSO) i redukcją na 1.25" -obrotowy 360st.

 

Stan sprzętu bardzo dobry. Na dovetailu (pomarańczowym) liczne ślady od śrub montażu, poza tym brak rys/uszkodzeń itd. Na fotkach widać ślady dokręcania na dovetail'u. Na fotce pokazującej focuser oznaczyłem strzałkami naprawę śruby dociskowej. Stara śruba oznaczona czerwoną strzałką uległa zerwaniu. W jej miejsce wstawiona jest śrubka oznaczona strzałką zieloną.

Zdjęta jest pokrywka zasłaniająca numer seryjny ale oczywiście zostanie dołączona do kompletu. Optyka w stanie idealnym, 'fabrycznym'.

 

UWAGA: C8 powiesiłem na Porcie (i AZ4) tylko do prezentacji! Ten teleskop jest (moim zdaniem) zbyt ciężki dla Porty i nigdy nie był w takiej konfiguracji używany! AZ4 to zdecydowanie lepszy pomysł. Ponieważ AZ4 jest u mnie dopiero kilka chwil, praktyczne uwagi dopiero za parę dni/nocy. 'Testy dzienne' wskazują na jakość prowadzenia na AZ4 znaną mi z Synty na dobsonie, czyli dobrą.

 

 

Nie mam już niestety kartonów, dlatego zdecydowanie preferuję odbiór własny. Mogę podjechać w umówione miejsce (do 100-150km od Katowic).

 

Cena: 2899,00zł

__________________________________________________________________________

Teraz w wyżej podanej cenie, dodatkowo: korektor ogniskowej Celestron f/6.3

Celestron 1.jpg

Celestron 2.jpg

Celestron 3.jpg

Celestron 4.jpg

Celestron 6.jpg

AZ4 pion poziom.jpg

C8 AZ4 2.jpg

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.