Skocz do zawartości

Jak na Canonie można naświetlać klatkę


Pytajnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem - a właściwie spostrzeżenie. Ponieważ opanowałem dość dobrze guiding, mogę obecnie robić bardzo długie czasy naświetlania. Robiłem do 20 minut. Z dobrym elfektem. Gwiazdki niepojechane, błąd guidingu poniżej w okolicach 0,01 - 0,3 do max. 0,7 przez cały czas naświetlania.

 

No ale problem polega na tym, że jak widzę to bez różnicy czy naświetlam 5 minut, 10 minut czy 20 minut - otrzymuję taki sam obraz. No może lekko różnią się obrazki pomiędzy 5 minut a 10 minut. Ale bardzo nieznacznie. Jeśli wogóle.

 

Tak się zastanawiam z czego to wynika. Naświetlam RAW-y w kolorze i mam wrażenie, że w długich czasach łapię ciągle tą samą liczbę fotonów.... Co jest grane? Powyżej 5 minut wszystko jest juz jednakowe - do pięciu miniut otrzymuje wyraźny progres - klatki różnią się znacznie i wyraźnie ze zwiększenime czasu naświetlania - więcej sie na nich rejestruje.

 

Może ktoś może mi wyjaśnic na czym to polega? Czy Canon 350D nie rejestruje więcej ponad jakąś dostepna mu wielkość informacji? Mam takie wrażenie, że jak ma za dużo to obcina resztę.... i daje w efekcie tylko to na co ma limit - nic więcej.

 

No nie wiem jak to wyjaśnić. Jeśli na to nie ma rady - to muszę przeskoczyć na jakąś lepszą kamerę CCD z tego Kanonika. Bo juz zdaje się, że wyczerpałem jego możliwości.

 

Pozdrawiam - Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pełne okablowanie do Canona - kabel USB oraz kabelek do długich czasów naświetlania. Aparat podłączony jest do laptopa, a ustawienia aparatu i same zdjęcia wykonuję spod orginalnego i licencjonowanego najnowszego Maxima DL. Migawka aparatu jest otwarta i lustro podniesione tyle czasu na ile jest nastawione naświetlanie w Maximie - jak 300 sekund to 300 jak 600 to 600. Dam przykład - załączam pod tekstem dwie fotki jedna to czas 300 s a druga 600 sekund. Są różnice - ale na mój gust bardzo drobne jak na dwa razy dłuższy czas. Mam wrażenie, że różnice jeszcze bardziej się zmniejszają gdy np. porównuję obrazek 600 i 1200 sek. No nie wiem - może się mylę i oczekuję większego progresu niesłusznie...

 

Obrazek 300 sekund:

 

pierwszy guid300SEK.jpg

 

i do tego histogram:

 

Histogram_300SEK.jpg

 

Teraz 600 sekund:

 

pierwszy guid_600sek.jpg

 

No i histogram 600:

 

Histogram_600SEK.jpg

 

Gwiazdka w środku ma trochę więcej światła - ale to niewielka różnica. W *.fit-ach w maximie jest to samo. Co za czort? No co prawda histogramy się różnią.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Sławek

Edytowane przez Pytajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to co pokazałeś to screen stretch a nie histogram,

ustaw go w obu przypadkach na range zamiast medium, wtedy powinieneś zauważyć różnicę ;)

pozdrowienia

 

a po za tym celuj w jakiś obiekt niegwiazdowy a nie Vegę, gwiazdy to gwiazdy, na 5 min czy 10 ekspozycji i tak będą przejarane, a przy masce Bayera i szumie Canona możesz nie zauważyć wzrostu zasięgu

 

a i jeszcze, czemu fotkę masz B/W?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.