Jump to content

Czy na obserwacjach mozecie przeczytac e-mail?

Guest
 Share

Recommended Posts

Jadac ze swoim teleskopem na jakies pustkowie czasami zdarza sie ze czekamy na

waznego maila. Najlepszym rozwiazaniem jest dostawanie go na komorke, ale to

udaje sie tylko w niektorych wypadkach. Chcialem zapytac czy da sie to zrobic:

- majac komorke w Plusie

- majac Windows 98

Wiem ze Era przysyla poczatek wiadomosci a pod Linuxem da sie zrobic jakas

sztuczke zeby przychodzil mail na komorke. Ale czy to jest mozliwe pod Winem i

w Plusie?

Mariner

Da się spokojnie pod kilkoma warunkami :

1. ISP obsługujący konto umożliwia przesyłanie maila na komórkę.

2.Mail powinien być napisany w formacie tekstowym (nie HTML) .

3.W Plusie i Erzez działa to bez problemu w Idei chyba coś tam należy aktywować.

Pragne zauwazyc, ze komorki nowej generacji (np Siemens S55) posiadaja pelnego klienta poczty (POP3, SMTP) i pieknie dzialaja przez GPRS'a.

Jezeli na obserwacja masz laptopa, to tez nie problem - mozesz przeciez skonfigurowac go do laczenia z netem przez komorke i wtedy sciagac normalnie poczte.

Witam

I potwierdzam slowa Adama: GPRS the best :-)

A jak juz masz 9310 to juz calkowicie bajkowo!

___

Pozdrawiam

Piotr

Witam

Ja mam starego Ericssona, który nie obsługuje niczego.

Czasem nawet własnej sieci nie widzi.

Co nawyżej sms można wysłać i też nie zawsze.

A jak jestem na obserwacji to nie mam kontaktu z naszym światem wogóle.

Jestem tylko ja i Kosmos.

pzdr

D.Barczyński

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 60 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 73 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.