Skocz do zawartości

Synta 130/650, oplacalny zakup?


Andee

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje kupic Synte 130/650 F=5 na EQ-2

 

http://www.skywatchertelescope.com/13065.html

 

do tego sprzedajacy dodaje 3 okulary 1.25", niestety dosyc lakonicznie je opisal, z tego co udalo mi sie wywnioskowac sa to:

 

Plossl 10mm

Plossl Bresser 30mm

Plossl 20mm Super Wide

 

ale nie jestem pewien tych opisow

 

dodatkowo dodaje do zestawu adapter do aparatu oraz silniczek prowadzacy.

 

Stan teleskopu oceniam na dobry z plusem, niewielkie obicia tubusa, nie mialem okazji go przetestowac bo pogody brak, wlasciciel wycenia go na na 600zl, byc moze opusci na 500zl.

 

Brac czy nie brac, sprawa jest pilna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rzeczowa odpowiedz, mam ochote na Synte 200/1200 ale chyba wezme narazie ten sprzet a kiedy pojawia sie Synty bedzie co sprzedawac...

 

A co to za okulary? Nie moge rozszyfrowac tych opisow, jakie powiekszenia to daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialem :D calosc za 500zl

 

Zestaw sklada sie z nastepujacych czesci:

 

Synta Skywatcher 130/650 F=5

 

Montaz EQ-2 z silniczkiem zamontowanym w osi R.A. kompensujacym ruch obrotowy ziemi

 

Adapter do aparatu fotograficznego

 

Dostalem 4 okulary:

 

10mm MC

10mm Super Wide MC

20mm Long Eye Relief

30mm Super Wide MC Bresser

 

Chyba faktycznie sie oplacalo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Widać musiało bardzo gościa przypilić z gotówką bo sprzedał za połowę jego realnej wartości :-)

Oby tylko lustro okazało się warte grzechu tego okazyjnego zakupu bo cena 500 zł to już ciut za dobrze wygląda :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz powiedzcie jak sprawdzic jakosc optyki?

 

Wczoraj niebo bylo zakryte chmurami wiec obserwacje astro odpadaly, postawilem wiec rurkie w oknie, a ze moje domostwo jest dosyc wysoko usytuowane wycelowalem ja w budynki dworca PKS odlegle w linii prostej o okolo 3km. Przy zalozonym okularze 30mm Super Wide (jak sadze powiekszenie okolo 22x) bez trudu moglem odczytac napisy z reklam na budynku dworca o czcionce wysokosci 20cm, po zalozeniu Plossla 10mm (65x) czytalem napisy o wysokosci okolo 10cm, po dokladnym ustawieniu ostrosci bylem prawie pewien ze widze karbowania (tloczenia) w szklanych kloszach lamp ulicznych odleglych o okolo 3km. Co ciekawsze przez szybe i przy wlaczonym swietle w pokoju, jak to rzutuje na jakosc lustra, dodam ze obraz byl wyrazny, kontrastowy i jasny na praktycznie calym polu.

 

Czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To w takim razie nia co komentować tylko trzeba gratulować bo jesteś niezłym szczęściarzem, taki teleskop za taką cenę i w dodatku dobry to trzeba mieć niezłego farta :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.