Skocz do zawartości

Nasadka Bino SW


krzychb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprzedam nasadkę Bino Sky Watcheta. Mam ją około roku. Nasadka w stanie bardzo dobrym. Pryzmaty czyściutkie bez żadnych uszkodzeń. Poprzedni właściciel miał mały rozstaw oczu i podpiłował sobie troszkę obudowę dla rozszerzenia zakresu rozstawu. Rozstaw reguluje się z właściwym oporem bez najmniejszych luzów. Nasadka daje bardzo ładne obrazy a komfort dwuocznego patrzenia jest znacznie lepszy niż w mono, choć czasem trzeba sobie chwilę starannie poukładać okularki w uchwytach. Nasadka posiada clamping ringi. W komplecie wszystkie dekielki.

 

Cena 290zł z moja wysyłką

 

29102010822.jpg

29102010821.jpg

29102010824.jpg

29102010825.jpg

Edytowane przez krzychb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochane!!! Jak rezerwujecie to pamiętajcie,że rezerwujecie nasadkę z widniejącą ceną... A nie "rezerwacja" a potem propozycje ile to byście mi dali za nią.

 

Jak komuś cena nie odpowiada to można zawsze spytać wcześniej na priva a nie walić bezmyślne rezerwacje a potem kreować mi wycenę.

 

 

Nasadka jak wolna była tak wolna pozostaje :yes:

 

Cena troszkę w dół - 270zł z moja wysyłką

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem jej z makiem........ A w Newtonie...hmmmm Naprawdę nie mam pojęcia a nie chce skłamać... Musisz popytać albo poszukać gdzieś po forach czy da radę bez barlowa czy nie.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez krzychb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochane!!! Jak rezerwujecie to pamiętajcie,że rezerwujecie nasadkę z widniejącą ceną... A nie "rezerwacja" a potem propozycje ile to byście mi dali za nią.

 

Jak komuś cena nie odpowiada to można zawsze spytać wcześniej na priva a nie walić bezmyślne rezerwacje a potem kreować mi wycenę.

 

 

Nasadka jak wolna była tak wolna pozostaje :yes:

 

Cena troszkę w dół - 270zł z moja wysyłką

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krytyk sprzętowy

Skoro juz po fakcie to może się wypowiem.

Chciałem kupić tą nasadkę za tę cenę ale myślałem, że jest "kompletna".

Poczytałem dużo fora i doszedłem do nieciekawych wniosków.

Ktoś kupuje sobie kompletną nasadkę w sklepie, a potem jak już ją odsprzedaje, bo mu się znudziła, to kompletnie rozbija zestaw, który być może stanowi kompatybilną całość.

 

I tak np. nowa kompletna nasadka SW kosztowała w 2008r 430zł. Teraz kosztuje tyle: ( http://allegro.pl/nasadka-dwuokularowa-skywatcher-binoviewer-krakow-i1265174966.html ) Kompletna tzn. z dedykowanym barlowem (zobaczcie sobie obrazek w tym linku), który jest po to aby zestaw działał z każdym sprzętem. Być moze to nie jest taki tam zwykły balow (co bardzo prawdopodobne) i gdyby jego soczewkę przełożyć do klasycznej tulejki balow'owej, to jego krotność będzie zupełnie inna. A wy (nie określam kto) próbujecie potem sprzedawać nasadki bez barlowa albo bez okularów (zestaw WO). Co do nasadki WO to skolei sprzedawane są okularki osobno po 200 sztuka, barlow osobno, nasadka osobno. Osoba zielona w temacie myśli sobie OOoooo nasadka za prawie pół ceny, a tu klops tak naprawdę. Ściema. A potem rozczarowanie, bo zapłaciliśmy nie taniej o połowe, tylko tak naprawdę za połowe zestawu. Piszę to wszystko aby zieloni byli świadomi co kupują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde aleś Pan wyskoczył teraz jak partyzant z wyciętego lasu :szczerbaty: ...

 

Przeszedł bym obojętnie bo ludzi problemowych nie brakuje ale poszedłeś Waść za daleko o jedno słowo --- "Ściema" ----

 

A tak w ogóle:

 

"Ktoś kupuje sobie kompletną nasadkę w sklepie, a potem jak już ją odsprzedaje, bo mu się znudziła, to kompletnie rozbija zestaw, który być może stanowi kompatybilną całość." ------ To jak stanowi czy nie stanowi? (okulary możemy wkładać dowolne do 25mm)

 

"Być moze to nie jest taki tam zwykły balow (co bardzo prawdopodobne) i gdyby jego soczewkę przełożyć do klasycznej tulejki balow'owej, to jego krotność będzie zupełnie inna."----- To jest czy nie jest? (barlowa możemy wkręcać o krotności jaka nas tylko interesuje)

 

Co to za demagogia? Krytyka na podstawie "Być może" ?

 

Słuchaj kolego sam kupiłem tą nasadkę bez barlowa i nie uważam,że sprzedający mnie okłamał. Wiedziałem,że go tam nie ma i zapłaciłem przeto odpowiednio niższą cenę. Dla mnie wszystko jest w porządku. Jak ktoś sobie kupi nasadkę np.WO. To wolno mu z nią zrobić dosłownie wszystko. Nie wiem jak można się tu przyczepić do faktu,że ktoś sprzedał od niej okulary a potem z własnych powodów sprzedaje samą nasadkę po odpowiednio zmniejszonej cenie???????? Co w tym dziwnego??????

 

Jeden potrzebuje kompletu a inny człowiek ma już po sufit akcesoriów a z miłą chęcią kupi samą tylko nasadkę, bo za okularki czy barlowa płacić już nie potrzebuje.

 

To tak jak nazwać ściemą sprzedaż refraktora bez szukacza i kątówki bo podczas jego zakupu dwa lata temu kupił te własnie akcesoria były.....

 

 

 

Ech..........ręce opadają...

 

Pozdrawiam.

 

 

A na przyszłość.... Bo obrona maluczkich to bardzo szlachetna sprawa ale musi być:

 

1. Uzasadniona sytuacją

2. Zastosowana w odpowiednim czasie - A jak Ty teraz wyglądasz? Przesiedziałeś jak mysz cicho. Ja właśnie "ściemę" zrobiłem na maluczkim no i jak on ma się teraz czuć?

 

Przemyśl kolego na przyszłość sobie to co napisałem.

Edytowane przez krzychb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam taką samą nasadkę i porównywałem ją z WO i w niczym od niej nie odbiega jedynie ceną.Ma pryzmaty BAK4 taki sam przelot optyczny i jest od niej solidniej wykonana szczególnie dotyczy to dostępu do pryzmatów bo w SW osłony są przykręcane a w WO klejone. Samo mocowanie okularów jest lepsze w SW.Te 3 śrubki widziane w wyciągu nasadki SW to możliwość niewielkiej kolimacji bez ingerencji w pryzmaty.

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.