Skocz do zawartości

Serce niecałe


milosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Każdy może mieć swoje serce, więc i ja postanowiłem złowić sobie jedno. Na razie jeszcze nie opanowałem techniki robienia zdjęć przez kilka nocy, więc materiału nazbierałem tylko 4h. Czy dla nieposiadaczy obserwatoriów taka możliwość jest wogóle do osiągnięcia?

 

Po kolejnym podejściu do tutoriali JaLego, jak i do innych sieciowych poradników, zauważam niewielki postęp. Ciekawe, czy tylko ja tak mam :szczerbaty:

 

Zdjęcie w liczbach: 4h w kawałkach po 15 minut, WO Megrez 72, Atik 314L, Baader Ha 13nm.

 

Garść informacji o samym obiekcie: Mgławica Serce znana również jako IC 1805 lub Sh2-190 jest oddalona od Ziemi o około 7500 lat świetlnych. Na niebie można ją obserwować w konstelacji Kasjopei (wolne tłumaczenie z angielskiej wikipedii).

 

Fragment na zdjęciu ma rozmiar około 85'x60'

ic1805_asinh.jpg

 

Surowy stack

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, a jakim montażem robiłeś zdjęcie?

 

Oczywiście jako "Świeżak" w obróbce potwierdzam, że im więcej czasu temu poświęcam to jestem bardziej zadowolony z efektów. Niestety na razie robię wszystko na zasadzie eksperymentowania - nie mam jeszcze utartej ścieżki obróbki.

 

Jeśli nie masz nic przeciwko to popróbowałem sił na twoim surowym stacku i wyszło mi tak:

(w fałszywych kolorach - chyba jednak trochę za czerwono)

 

serce.jpg

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, a jakim montażem robiłeś zdjęcie?

 

SW HEQ5 Synscan guidowany szukaczem 8x50 Soligora i kamerą QHY5.

 

Jeśli nie masz nic przeciwko to popróbowałem sił na twoim surowym stacku i wyszło mi tak:

(w fałszywych kolorach - chyba jednak trochę za czerwono)

 

Właśnie po to je zamieszczam, żeby lepsi ode mnie pokazali (w miarę czasu i chęci), że można lepiej :) O ile liznąłem trochę teorii obróbki sygnałów, to praktyka zupełnie mi nie wychodzi.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge zciągnąć stacka, problemy ze stronką :(

Co do Twojej fotki Miłosz, to uważam że za bardzo wyciągnąłeś gwiazdy, są przepalone na maxa.

Reszta dla mnie naprawde dobrze i mam wrażenie, że juz niedługo będziemy tylko podziwiać, a nie sugerować poprawki :)

 

Pozdrawiam :Beer:

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.