Skocz do zawartości

Koledzy Pasjonaci zwracam się do was....


Rekomendowane odpowiedzi

Z prośbą o pomoc.

Dlatego wykorzystuje wolność tematu. ;)

Od nie dawna jako Członek tego społeczeństwa proszę Was o pomoc ponieważ poza astronomią moja pasja jest muzyka, a szczególnie Jazz chciałbym wam zaprezentować kilka moich prac z tej dziedziny oto one:

Nie chciałem się nimi tylko pochwalić ich historia dopiero się zaczyna i dzięki wam może stać się dobra historią

Otóż niedawno dowiedziałem się, że:

 

"Serdecznie zapraszamy wszystkich zajmujących się sztuką plakatu do udziału w drugim Przeglądzie Plakatu Jazzowego!

 

Organizator:

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, ul. Dolne Przedmieście, 144-240 Żory; tel.032 434 24 36, e-mail: mok@mok.zory.plwww.mok.zory.pl

 

Idea:

Przegląd Plakatu Jazzowego nie jest konkursem. Przegląd ma na celu promowanie sztuki plakatu, pokazanie plakatów o wysokich walorach artystycznych, promujących muzykę jazzową (koncerty, festiwale, artystów itp.).

 

Terminy i miejsce:

Projekty z plakatami na płytach CD/DVD należy przesłać do 15 kwietnia 2011r. na adres Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

 

Wystawa Plakatu Jazzowego będzie miała miejsce w Galerii „Na Starówce” w Żorach, ul. Kościuszki 3, w terminie od 14 maja do 10 czerwca 2011.

 

Warunki zgłoszenia i uczestnictwa:

Przegląd Plakatu Jazzowego jest otwarty, zapraszamy wszystkich zajmujących się sztuką plakatu. Autor może zgłosić do przeglądu dowolną ilość plakatów jazzowych (mogą być to plakaty wydane drukiem bądź tylko zaprojektowane). Plakat należy przesłać na płycie CD/DVD w formacie jpg do wglądu (72 dpi, RGB ) oraz w formacie tif przygotowany do druku (300dpi, 100x70cm,cmyk). Płyty z projektami nie będą odsyłane autorom. Do płyty należy dołączyć informacje: imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail, krótką notkę o sobie oraz rok powstania pracy.

 

Uwagi końcowe:

Prace do wystawy wybierze Komisja Kwalifikacyjna. Organizatorzy poinformują uczestników o zakwalifikowaniu ich prac. Wybrane plakaty zostaną wydrukowane w formacie 100x70 cm, 1 szt. na potrzeby wystawy. Do wystawy zostanie wydany folder z plakatami, biorącymi udział w przeglądzie.Każdy z uczestników otrzyma taki folder. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

 

 

Dodatkowe pytania proszę kierować na e-mail: emilysnake@mok.zory.pl "

 

 

No cóż moim marzeniem jest zobaczyć swoje prace na wystawie, ale mam jeden problem. Otóż nie mam pomysłyu na dalszą ich część dlatego zachęcam was do pomocy podsyłajcie mi jakieś pomysły, a ja staram się je zrealizować bo zwyciężyć można tylko wspólnie.

 

Z góry dziękuje.

 

cholernie podoba mi się ta historyjka -----> :astronomer2:

 

P.S. jak ktoś chce zobaczyć moje inne prace zapraszam na temat space-art na forum strona 11 i 12

jazz.jpg

jazz2.jpg

smooth-guitar.jpg

Edytowane przez hadzi3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadzi3, na moje zabrałeś się za temat od niewłaściwej strony. Najpierw pomysł, a potem grafika (nigdy odwrotnie!). Plakat powinien intrygować, powinien zawierać jakąś myśl, dowcip, zaskoczyć odbiorcę skojarzeniem, a nie być dużą fotką (fajną, niefajną, jakąkolwiek...).

Poza tym - gitara sama w sobie niekoniecznie musi się kojarzyć z jazzem, trąbka również.

Czasu masz dużo, przemiel ten temat na spokojnie w głowie. I pamiętaj, że często pierwsze pomysły i skojarzenia są najbardziej banalne.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hadzi3, podzielam Twoją pasję do muzyki improwizowanej :) Jeśli chodzi o plakat jazzowy to przychylam się do zdania sumasa- gitara, mimo że obecna w jazzie, kojarzy się raczej z bluesem lub rockiem. Jeśli w treści ma się znaleźć instrument to na pewno będzie to trąbka lub saksofon. Na Twoim miejscu poszukał bym inspiracji od przejrzenia okładek płyt jazzowych (na amazon.com, tutaj lub po prostu w grafice google) bo jest w czym wybierać - od zwykłego portretu artysty (jak na płytach Coltrane'a) po odjechane, surrealistyczne malarstwo Mati Klarweina na okładkach Davisa.

 

Dla mnie kwintesencją słowa "jazz" jest okładka od albumu "A tribute to Jack Johnson" Milesa Davisa właśnie. Prosta forma ale przekaz jest jednoznaczny. By zaistnieć dla komisji może spróbuj nawiązać do któregoś ze znanych albumów? Nie chodzi o kopiowanie ale proste skojarzenia. I pamiętaj o tym że plakat, jako forma graficzna też ma swoje reguły (mniej wymuskanego realizmu, więcej symbolu/schematu). Tak ja to widzę.

 

PS: Twoje "Sun&Earth" robi wrażenie! Moje uznanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.