Skocz do zawartości

Skywatcher 114/900


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dozbierasz do 150mm i zapytasz jaki to powiedzą ze dozbieraj do 200mm, a że 114 to mało mówią ostatnio najczęsciej eksperci którzy nie posiadają nawet lornetki. A ja polecam Soligor 114/900 na poczatek niezły, a i statyw lepszy.

 

Co wy macie do tych 114 8) umiejetnie użyte są wiele warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dozbierasz do 150mm i zapytasz jaki to powiedzą ze dozbieraj do 200mm, a że 114 to mało mówią ostatnio najczęsciej eksperci którzy nie posiadają nawet lornetki.
Ja mam refraktora 50 mm, 70 mm, reflektora 100 mm i 200 mm :)

 

Ja nie o tym wątku mówię 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno małe ale. Ten teleskop MT-910 http://www.astrokrak.pl/teleskopy.html#rt-1000 kosztuje 1150 zł bez okularów na które musisz wydać jeszcze conajmniej 300 zł. Nie wiem jak to jest w przypaku Synti, a budżet podobno masz ograniczony :roll:

 

Pytanie do Janusza; O jakim przelocie ma MT-910 zwierciadełko kątowe ?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Jest tylko jedno małe ale. Ten teleskop MT-910 http://www.astrokrak.pl/teleskopy.html#rt-1000 kosztuje 1150 zł bez okularów na które musisz wydać jeszcze conajmniej 300 zł. Nie wiem jak to jest w przypaku Synti, a budżet podobno masz ograniczony  :roll:

 

Pytanie do Janusza; O jakim przelocie ma MT-910 zwierciadełko kątowe ?

 

 

 

.

 

Nie mam akurat na sklepie pod ręką aby zmierzyć od zaraz ale raczej małe, dedykowane do obserwacji wizualnych, tej klasy cenowej i rozmiarowej teleskopy(114mm Newtony) nie nadają się z założenia do astrofotografi w ognisku głównym a ilość przeróbek aby je do tego przystosować jest naprawdę duża, efekty tylko takie sobie, nie wspominając o kosztach tego przedsięwzięcia :?

 

Jesli to ma być teleskop do obserwacji wizualnych to wybór w klasie 114mm jest rozsądny przy takim budżecie ale jeśli myślisz o astrofoto to zdecydowanie inwestuj w większy teleskop i na o wiele solidniejszym montażu niz EQ-2 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Jest tylko jedno małe ale. Ten teleskop MT-910 http://www.astrokrak.pl/teleskopy.html#rt-1000 kosztuje 1150 zł bez okularów na które musisz wydać jeszcze conajmniej 300 zł. Nie wiem jak to jest w przypaku Synti, a budżet podobno masz ograniczony  :roll:...

Nie przesadzaj,

 

Teleskop MT-910 1150 zł

 

okular Plossl 4mm to 95 zł

 

okular Plossl 25mm 125 zł

 

Razem to daje tylko 1370 zł

 

Ddostaje się za to teleskop na o wiele solidniejszym i rozwojowym montażu patraklaktycznym na ślimacznicach z mikroruchami.

Montaż pasuje też pod większe tuby optyczne Soligora 152 i 200mm oraz ma przewidziane miejsce na lunetkę biegunową i napęd tak potrzebne przy wszelkich pracach z astrofotografii 8)

Wystarczy w przyszłości sprzedać mniejszą tubę i zakupić większą jak apetyt na ładniejsze widoki i możliwości finasowe wzrosną z czasem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj,

 

Teleskop  MT-910     1150 zł

 

okular Plossl 4mm to    95 zł

 

okular Plossl 25mm    125 zł

 

Razem to daje tylko 1370 zł

 

A po co mu okular 4mm, zawsze mówiłeś Januszu że daje za duże powiększenie do 114mm ? A po dugie przydał by się jeszcze 10-15mm (ze wskazaniem na 15mm) koniecznie bo taka luka w powiekszeniach jest za duża.

 

I mamy 1500

 

 

Ddostaje się za to teleskop na o wiele solidniejszym i rozwojowym montażu patraklaktycznym na ślimacznicach z mikroruchami.

Montaż pasuje też pod większe tuby optyczne Soligora 152 i 200mm oraz  

ma przewidziane miejsce na lunetkę biegunową i napęd tak potrzebne przy wszelkich pracach z astrofotografii  8)  

Wystarczy w przyszłości sprzedać mniejszą tubę i zakupić większą jak apetyt na ładniejsze widoki i możliwości finasowe wzrosną z czasem  8)

 

Tu się muszę całkowicie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie widzę tu problemu i zmiast wyżyłowanej czwórki można wziąść okularek np Plossl 9mm bardziej odpowiedni także moim zdaniem do takiego zestawu i w tej samej cenie 95 zł 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Niechaj więc będzie 6mm Krakowskim tergiem oraz opcjonalnie 15 jako dodatkowa opcja klienta do średnich powerów ale nie musi przecież tego kupować od razu, wszak nie od razu Kraków zbudowano :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.