Skocz do zawartości

Explore Scientific 6,7mm,Nagler 7, Lvw 8, Uwan 7


krzysiek.p

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Zastanawiam sie co bedzie najlepsze do Newtona 8``1200 do średnio-dużych powiekszen 180 - 150x,chyba optymalnych w naszych warunkach.

 

Wymagania:

- Gromady Kuliste ,mglawice planetarne.

- Planety,Ksieżyc.

 

Wszystko to z mysla o duzym polu co z dobsonem uprzyjemni obserwacje,ale jakim kosztem jakosci np. planety.?

 

Który z tych okularów jest naj do planet, a który do DS.?

 

Lvw 8 jest polecany jako docelowy,ale czy szkło lantanowe nie przyciemnia obrazu ?Do planet chyba ok.

 

Nie ukrywam,ze jestem zainteresowany kupnem Explore Scientific 6,7mm,bo i cena i pole wporzadku.

Nagler 7 tez chyba ok.?ale jak wygladaja w nim planety ?

 

Jesli ktos mial doczynienia z wyzej wymienionymi okularami,prosze o jakies porady ( szczególnie ES 6.7 i Naglera)

 

ES kusi cena, jest on alternatywą pod wzgledem jakosci dawanych obrazów do podanych okularów?

 

dziekuje za ewentualne porady i sugestie,

Krzysiek

Edytowane przez krzysiek.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla kompromisu, jeśli chodzi o wygodę obserwacji, pole, ER, transmisję i rysunek - kupisz coś o polu cca 60 st ?

W tym momencie myślę o TV Radianach / całoświatowa obniżka cen/ czy pentax xf 8,5mm ? Do tych obiektów, które wymieniłeś nie potrzeba extra szerokiego pola własnego okularu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. to powiedzmy jesli zejde z polem do ok.60st.

 

Ktory okular da mi lepsze obrazy planet?

Pentax XF 8.5 czy Radian?

 

A moze TMB Planetary 58st...?Wiem,ze budżetowo,ale jesli by sie sprawdził?Wiem,ze nieosiowe patrzenie to jego zasadnicza wada.

Tylko do kulistych chyba zbyt ciemno..?

 

Znacie moze jakies opinie o tym ES 6.7mm? wiem,ze inne ogniskowe zbieraja pochlebne opinie.

Uwan 7 był testowany jest ok.Lvw mniejsze pole,tez ok.

A pozostałe?

 

Ps. na sasiednim forum uzyskałem chyba wyczerpujaca odp. na temat ES-a.Jest chyba naprawde ok.;)

Takze narazie stawiam go jako faworyta.szczegolnie jakosc /pole/cena/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak hehe ja rozumiem,ale równiez ``zabójczo ``drogi jak dla mnie na dzisiejszy dzień,

Pentax 7 i 14 to docelówka jak nic.

Polaris chyba taki zestaw domyslam sie posiadasz:)?

 

Chyba jednak ten ES 6.7 jako docelówka teraz dla mnie.

A jakby sie sprawdził Nagler 13 + powermate 2.5 x do planet ksiezyca (230x)? jesli seeing pozwoli czasami.

 

Pzdr.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.