Skocz do zawartości

Odpady, pechowcy i sierotki


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czasem jest tak, że po prostu nie dane nam jest dokończyć robotę, albo w rękach zostaje nam materiał z którym nie bardzo wiadomo co zrobić. Materiał, który nigdy nie miał stać się fotką. Powstał przy okazji. Czasami, bawimy się takimi skrawkami ucząc się jakiejś techniki i wychodzą z tego różne cudaki, potworki, a czasem fajne, tyle, że niestandardowe kadrem, szumem bądź innym felerem składaki. Może komuś się przyda taki materiał. Różnych rzeczy czasami szukamy po sieci.

 

Na początek wczorajszy czteroklatkowiec spod jasnego nieba.

 

Czekałem aż się ściemni badając jaką specyfikę ma mój tracking pod dosyć makabrycznym kątem na jakim wisi teraz wieczorami Irys.Niestety zamiast ciemnego nieba przyszły świecące się chmury i po 20 minutach zostałem z 4 klatkami 300sek luminacji Irysa, robionej w trakcie grzebania przy setupie trackingu.

 

I co zrobić z czymś takim? Ani to na fotkę, ani jako materiał na dozbieranie do kolejnych nocy tez nie bardzo, bo 300 sek. okazuje się trochę za krótką ekspozycją. Klatki posłużyły na zabawy z flatami, i macanie agresywnych metod odszumiania. To co z tego zostało można obejrzeć niżej ;)

 

4x300sek. Luminacja, 314L / ED120, Jasne, zasnute niebo.

 

Irys.jpg

 

 

Jak ktoś ma ochotę podzielić się swoim materiałem technicznym, to może ten wątek będzie miejscem gdzie obejdzie się bez estetyczno-technicznych nieporozumień ;)

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł , myśle że brakowało takiego tematu na tym forum.

 

Ja również często testuje sobie sprzęt na róznych obiektach i dlatego pozwole sobie zamieszczać co jakiś czas jakąś pseudo fotke w tym wątku.

 

Na początek z dzisiejszej nocki obiekt który nawet z 2m wyglada jak łepek od szpilki Blue Snowball , korzystając jednak z tego iż pogoda była w miarę stabilna uzyłem kamerki Lumenera i Barlowa 2x co dało w sumie 4m ogniskowej , a poniewaz obiekt jest dośc jasny a kamerka w miarę czuła wyciągaja sie fajne szczegóły .

 

Mnie osobiście ten obiekt przypomina bardzo kosmitów z dna oceanu z filmu "Głębia".

 

Przy dobrych warunkach seeingowych mam zamiar zrobic luminację z 6 metrów ogniskowej :)

 

Tylko 50 klatek JPG z Lucam Recorder - darmowa wersja.

 

blue snowball.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.