Skocz do zawartości

Vixen New Foresta HR 10x42 WP czy Vortex Diamondback 10x42


bubu

Rekomendowane odpowiedzi

Ok czyli Vortex Diamonback 10x42 a, jak wypada do tego Vortexa Nikon MONARCH 10X42 DCF (MK3)

Nie jestem znawcą lornetek tej wielkości. Spotykałem się tylko z Vortexami i mam o nich ogólnie bardzo dobrą opinię , jak widać, podzielaną przez innych. Nie chcę porównywać lornetek, których nie znam z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko czyli miałeś w rękach Diamonback 10x42 jaką ma sprawność optyczną do jakiej lornetki można ją porównać np. nikona ex z, tego opisu co mi podesłałeś wynika że, do 1000 pln nie jest zły ten Vortex

Z tej wielkości bliżej znam Vortexa Viper 10x42. Jest to lornetka w zasadzie idealna. Na Optyczne.pl. opisują test lornetek 10x42. Drugim rzetelnym źródłem wiedzy jest amerykańskie forum Cloudynights i testy Eda Zarensky'ego. Jeśli chodzi o wiadomości na temat sprawności optycznej, to jeśli Arek czy Ed nie zbadali tego laboratoryjnie, raczej nikt Ci nie odpowie. Firmy milczą dyskretnie, zresztą ich informacjom lepiej za bardzo nie ufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Janko czyli miałeś w rękach Diamonback 10x42 ...

Już miałem. W warunkach sklepowych nie dostrzegłem w niej żadnych wad. Nie widziałem utraty jakości obrazu na skraju pola widzenia, nie widziałem dystorsji. Bardzo solidnie wygląda, dobrze leży przy oczach, wygodne, wykręcane muszle okularowe, szerokie pole widzenia - 6,6 stopnia. Poręczna, zmieści się nawet w dużej kieszeni. Moim zdaniem świetny wybór do celów przyrodniczych, turystycznych lub jako przeglądowy sprzęt astro, obok teleskopu czy dużej lornety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem New Foresta 8x32 w rekach i moge powiedziec, ze bardzo mi sie spodobala. Pole widzenia szerokie, AC mała, na brzegu gorzej z dystorsja i nieostroscia, ale jak dla mnie byloby to akceptowalne. Obudowa bardzo dobrze wykonana i bardzo przyjemnie lezy w rekach, dzieki otwartej konstrukcji. Lornetka sprawia wrazanie solidnej i pieczołowicie wykonczonej.

Vorteksa nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.