Skocz do zawartości

Wypady solowe


Rekomendowane odpowiedzi

Często wyjeżdżamy na wypady w góry i nie tylko, jedno czy pół dniowe wycieczki. Przypadkowe fotki ze wczasów gdzie widoczność i perspektywa robi nam bonusa na dziesiątki kilometrów. To wątek bez specjalnej alokacji w terenie. Tu wrzucamy fotki które gdzieś leżą na kompie zagubione i zapomniane po wypadach.

Na początek Chorwacja.

Byłem tam na tydzień we wrześniu 2011. Miejscowość: Seget, Hotel Medena obok Trogiru.

Górki raczej małe 400m.n.p.m. za hotelem i 20 - 30 km dalej po ok 1000m. za Splitem.

Postanowiłem zabawić się w Roberta J. i wypożyczyłem rower IMGP4938b.JPG by wyjechać w prawie 30 stopniach ciepła na tę górkę za hotelemszczerbaty.gif

Oczywiście wszyscy w hotelu odradzali twierdząc, że nikt nie chodzi po górach, gdzie pozostałości po wojnie - niewypały, miny. W najlepszym wypadku żmije, a ja w sandałach. Ale czego się nie robi do DO...

Całe szczęście że miałem tylko litr wody i wyjechałem do połowy górki P1220480txt.JPG

Licząc na Apeniny we Włoszech...

Dostałem tylko to: IMGP5314txt.JPG szczególnie ta wysepka po prawej IMGP5242b.JPG

To Wyspa Św. Andrzeja 68km. Wcześniej (na lewo) to wyspa Vis i Bisevo (65 i 52km).

I to tyle z polowania na Apeniny. A miało być tak: 2012-01-22_175745.jpg

 

Następnym razem wypożyczę skuterszczerbaty.gif.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jaki ja głupi byłem.2 x w Chorwacji byłem i nie pomyślałem by wcześniej lornetkę nabyć,a niebo jak zawsze zacne...

Pierwszy raz byłem tuż niedaleko Was 2008r. w Mastrince. Taki widok na Trogir miałem.

W 2011 roku Omiś i jeszcze piękniej

DSC08319.JPG

DSC09921.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@merti - Faktycznie tylko filtr poszedł, ale sam ring filtra ma lekkie wgniecenie. Całe szczęście że obiektyw wyprodukowano w czasach solidnych konstrukcji ;)

@wessel - No to mogliśmy sobie pomachać. Do Trogiru często spacerowaliśmy na piwko, mijaliśmy dużo domków wczasowych. Seget ma też urok malutkiego rybackiego miasteczka.

A w nocy często widać było drogę mleczną.

@Robert J - Jak ja gdzieś mam jechać, to pierwsze co sprawdzam to jak daleko widać z owego miejsca. Często jest tak że nieśiadomie pstrykamy coś dalekiego i dopiero w dlugie zimowy wieczory sprawdzamy to. Wątek możemy traktować jako "Zdjęcia z wczasów" I wiadomo, że nie będą to extremalne odległości, bo na wczasach raczej się wypoczywa wlewając w siebie hektolitry piwa... dla degustacji :Beer:

@kecaj - Chorwacja, to piękny kraj i pewnie jest dużo podobnych miejsc z uwzględnieniem DO. Często poprostu wypoczywamy i nie mysli się o polowaniach DO.

 

65375628.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam! Oto 3 zdjęcia małej części alp nie zbyt dobra jakość oraz odległość.Nigdy nie miałem jakoś więcej czasu aby utrafić coś odległego,ale w ten weekend znowu tam jadę do pracy i myślę ,że złape coś dalej ,130km max . Zdjęcia z miejscowości,Tutzing 30km na południe od Monachium.Na tych zdjęciach max odległośc 70km.Mam więcej zdjęć ze zbliżeniem ,ale chyba nie ma sensu dodawać.

alpem3.jpg

alpen.jpg

alpen2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eclipse9292 - Po to jest to forum, by wrzucac fotki z dużym zoomem. Im większy tym lepiej. Wiadomo że pikseloza przy ultra cyfrowych zoomach wychodzi. Ubolewamy nad tym i załujemy że ziemia nie jest prosta :icon_wink: Zrób tak: pstryknij interesujący cię obiekt bez zoomu, później ustaw zoom na środkową wartośc i ten sam obiekt - pstryk. A na koniec max co fabryka dała i pstryk. I w takiej kolejności na forum, a może i na DO.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.