Skocz do zawartości

Webcam


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz fotografować Planety, i niechcesz przerabiać kamery na długie czasy naświetlania, polecam Logitech QC pro, w testach Komputer Świata zajęła 2 miejsce 8) jak chcesz si.ę dowiedzieć coś o niej wpadnij na gg do mnie :) 3537497, a i jeszcze jedno wbrew powszechnym opiniom standardowa złączkla Astrokraka bez problemów do niej pasuje :D, wystarczy tylko przełożyć elektronike w tzw. drugie łoże w obudowie, co nie stanowi żadnego problema 8)

13 Kwietnia Saturn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz fotografować Planety, i niechcesz przerabiać kamery na długie czasy naświetlania, polecam Logitech QC pro, w testach Komputer Świata zajęła 2 miejsce 8)
Dokladnie Logitech QC Pro 4000 - ma ten sam CCD co Philips ToUcam Pro (Sony ICX098BQ), natomiast QC Pro 3000 ma CCD z Vesty (Sony ICX098AK).

PS Ladne zdjecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zwrócić uwagę na to, że kamerki Logitech QC Pro 4000 mogą być wyposażone również w CCD Sharp LZ24BP. O stopniu przydatności do astrofoto decyduje rodzaj zastosowanego sensora, lepsze są Sony ICX098BQ.
Kiedys na http://homepage.ntlworld.com/molyned/web-cameras.htm pisali: "Sony ICX098BQ", teraz jest "Sony ICX098BQ or Sharp LZ24BP" :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tego nie powiem kto i za ile przerobi L QC4000pro, sam to bym chciał wiedzieć, dlatego prośba tu z tego miejsca do osób wiedzących coś na ten temat :!: , niby jest stronka o przeróbce l Qc 3000 pro ale w angielskiej wersji :evil: Właściwie to trafnne pytania, faktycznie trza pomyśleć coś o przeróbkach bo planetki powoli uciekają w krzaki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa koszty i do kogo mialbym sie zglosic jesli chcialbym przerobic kamerke qc pro 4000 i czy roznica miedzy chipem sony a sharp jest jakas znaczaca czy raczej nie robi to wielkiej roznicy ??

 

Powinieneś to zrobiś sam lub dobremu elektronikowi wjechać umiejętnie na ambicję to się postara i zrobi co trzeba bo inaczej nie ma szans aby wziął się za tak nieopłacalną i pracochłonną robotę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, skąd wiesz jaki sensor CCD ma twoja kamerka? Ja w swojej grzebałem, ale tego nie mogłem ustalić. Poza tym na sąsiednim forum można przeczytać, że QC Pro 4000 ma kiepski (jeśli idzie o zastosowania astro) software. Zdecydowanie lepsza do zastosowań astrofoto jest testowana w tym samym numerze Komputer Świata kamerka Philips ToUcam Pro II PCVC840K, a jest tańsza. Można o tym poczytać na podanej kilka postów wcześniej stronie. Pozdrawiam, Jacek R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem obudowe i poprostu zajrzałem jaki ma sensor :mrgreen: , po przeciwnej stronie dokładnie tam gdzie znajdują się piksele. A co do zastosowań do Astro nienarzekam, choć soft mógł by dawać trochę więcej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cie rozczarować, to o czym piszesz jest tylko układem współpracującym z przetwornikiem CCD. Ten układ to rzeczywiście Sony, ale jakiego rodzaju matryca jest w tej kamerce nadal nie wiadomo. Żeby to stwierdzić należałoby wylutować sensor CCD i prawdopodobnie na jego spodniej stronie jest opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.