Skocz do zawartości

Wenusjańska prośba............


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie umieścic ten temat, ale mam nadzieję, że dobrze wybrałem miejsce ! :?:

 

Raz do roku astronomowie zawodowi i amatorzy spotykają się by dyskutować o badaniach Układu Słonecznego przy pomocy obserwacji zjawisk zakryciowych. Spotkaniem tym jest konferencji European Symposium on Occultations Projects (ESOP) czyli Europejskie Sympozjum Przewidywania i Obserwacji zakryć. W tym roku konferencja ta ma odbyć się w Paryżu.

Na konferencję z Polski pojadą dr hab. Marek Zawilski i ja.

Podczas konferencji odbędzie się specjalna sesja poświęcona przejściu Wenus przed tarczą Słońca. Na sesji tej, każdy z krajów będzie przedstawiał to co działo się na jego terenie podczas przejścia Wenus.

W imieniu Polski referat na ten temat mam wygłosić ja. Będę prezentował najciekawsze fotografie, nagrania wideo (szczególnie te noszące informacje naukową ; czyli z jednocześnie rejestrowanym czasem UTC czyli czasem uniwersalnym koordynowanym) oraz opowiadał o ciekawych przedsięwzięciach popularyzatorskich. Na pewno nie wszystko da się wymienić podczas wystąpienia. Jednak materiały konferencyjne powinny pomieścić opis wszystkich przedsięwzięć.

Termin wysłania materiałów do publikacji w materiałach konferencyjnych mija 15 czerwca, czyli tuż po przejściu Wenus, czasu więc będzie mało. Dlatego jeśli organizujecie obserwacje zbiorowe, macie zamiar prowadzić wykłady/sesje dotyczące przejścia Wenus lub podejmujecie inne inicjatywy związane z tym zjawiskiem, prześlijcie pełną informację na ten temat do mnie - astromax@poczta.onet.pl lub poczta tradycyjną na adres:

 

Paweł Maksym

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Arego Sternfelda

Ul. Pomorska 16

91-416 Łódź

 

Bardzo ułatwi to prace nad wystąpieniem i zagwarantuje, że informacja na temat waszego przedsięwzięcia trafi do grona astronomów zgromadzonych na konferencji w Paryskim Obserwatorium Astronomicznym.

Jeśli masz zamiar wykonywać zdjęcia, robić film, obserwować wizualnie ze szkicami i po obserwacji uznasz, że twój materiał jest wyjątkowy również wyślij go na powyższy adres e-mail. Jeśli pliki mają duży rozmiar należy wysłać je na nośniku (CD, dyskietka) na wyżej podany adres tuż po obserwacji. Na konferencję zostanie zabrany plakat gdzie zostanie umieszczony wykaz wszystkich Polskich przedsięwzięć dotyczących tranzytu. Może to wasz pomysł czy zdjęcie zostanie nagrodzone brawami i uznaniem... czas pokaże !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.