Skocz do zawartości

Tani i prosty przyrząd do obserwacji astronomicznych


Ursa Minor

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nikomu nic nie każe ani go nie karze. Kolega UM sam puszcza pieniądze na jakieś głupstwa, zamiast zainwestować w dobry sprzęt :swear:

(...)

Xinins, głupstwami to ja nie nazywam jakiegokolwiek sprzętu optycznego, tylko takie tam "grajdoły".

PS

Nie znaczy, że nie lubię Muzyki

Jeżeli nie wykazujesz zainteresowania lub nawet elementarnej wiedzy na temat instrumentów, to nie masz co tego typu wydatków ignorancko oceniać, nie mam racji? :) Zresztą nie przybyłem tu, by dyskutować na temat moich "grajdołów".

 

W obliczu tego, co tu przeczytałem, zdecyduję się najpewniej na kupno wspomnianej Lidletki, z której wiele osób zdaje się być bardzo zadowolonych. Jak się nie ma, co się lubi... Faktycznie chyba wstrzymam się może do tego kwietnia, ewentualnie dorwę się do jakiejś oferty na allegro.

Na razie w Lidlu mają jedynie Auriola 12x32 (84 metry szerokości przy 1000 metrów dystansu). Kosztuje 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiegoś bazaru czy coś w tym stylu nie ma w okolicy?

bo za 150 to naprawde można czasem fajna lornetke upolować tylko ze oczywiście trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę, jak ją sprawdzić itp.

Nie mówie tu o bazarowych stoiskach z wiatrówkami i cała resztą tylko o takich dzentelmenach :szczerbaty: którzy mają w swojej ofercie wszystko co znajdą po drodze i przywiozą na swoim wózeczku,

rzadko bo rzadko ale trafić można więc jak się jest w okolicy to warto przy okazji looknąć co tam mają może szczęscie się uśmiechnie :lightning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wykazujesz zainteresowania lub nawet elementarnej wiedzy na temat instrumentów, to nie masz co tego typu wydatków ignorancko oceniać, nie mam racji? :) Zresztą nie przybyłem tu, by dyskutować na temat moich "grajdołów".

 

W obliczu tego, co tu przeczytałem, zdecyduję się najpewniej na kupno wspomnianej Lidletki, z której wiele osób zdaje się być bardzo zadowolonych. Jak się nie ma, co się lubi... Faktycznie chyba wstrzymam się może do tego kwietnia, ewentualnie dorwę się do jakiejś oferty na allegro.

Na razie w Lidlu mają jedynie Auriola 12x32 (84 metry szerokości przy 1000 metrów dystansu). Kosztuje 50 zł.

 

Fakt, mam tendencję do urażania ludzi. biggrin.gif Potraktowałem Cię raczej jako wielbiciela "muzaka", jak to określił Jerzy Waldorff (kto Go jeszcze pamięta?), nie zaś Muzyki.

Jednak odbieraj raczej główny wydźwięk mojej wypowiedzi: nie ma taniej i dobrej optyki. Jakość kosztuje, podobnie jak w przypadku instrumentów muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest pogodzić zainteresowania , które nieustannie wiążą się z dokładaniem pięniążków ( i nigdy (dosłownie) nie osiągniemy apogeum ) . Więc skoro UMi , muzyka jest Twoim priorytetem to na niej się lepiej skup .

Kup Lidletkę , do tego (jak wcześniej pisałem) statyw , zaopatrz się w atlas nieba i do "boju" . Za pieniądze które chcesz zainwestować w swoje nowe zainteresowanie niczego lepszego nie znajdziesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość WhiteMoon

Witam serdecznie.

Wpadłam na ten wątek przypadkiem, ale widzę, że radzicie koledze kupić Lidletkę, która się niebawem powinna pojawić - otóż również na Bressera poluję, i w tej sprawie zwróciłam się do "Lidla". Odpowiedziano mi, że na razie nie planują sprzedaży tej lornetki... Więc założycielowi tematu proponuję dokładnie śledzić każdą gazetkę.

 

A teraz pytanie do reszty, bardziej doświadczonej części tego forum. :) Czy ktoś mógłby mi zaproponować jakiś w miarę tani model statywu który by do tej lornety pasował? Nie mam pojęcia co kupić, a nie mam kogo zapytać... na allegro widziałam statyw foto max 199cm, 10kg, ale w cenie nieco ponad 50zł... więc domyślam się jaki to sprzęt. Proszę o pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz pytanie do reszty, bardziej doświadczonej części tego forum. :) Czy ktoś mógłby mi zaproponować jakiś w miarę tani model statywu który by do tej lornety pasował? Nie mam pojęcia co kupić, a nie mam kogo zapytać... na allegro widziałam statyw foto max 199cm, 10kg, ale w cenie nieco ponad 50zł... więc domyślam się jaki to sprzęt. Proszę o pomoc. :)

Co do statyw (zwłaszcza kupowanego po raz 1szy) , to nie radzę kupować tych najtańszych bez wcześniejszego zapoznania się z produktem (dosłownie) . Pochodź po sklepach (tj. fotojoker) i posprawdzaj sobie , a zobaczysz jakie są różnice między statywami . Jeśli miałbym Ci doradzić gdzie możesz kupić statyw : to śmiało możesz to zrobić na tej stronie (jest osobny wątek GIEŁDA) tutaj nikt Ci bubla nie wciśnie , a o wszystkich ewentualnych "defektach" będziesz zapewne poinformowany .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.