Skocz do zawartości

NGC5033


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

DSI III Pro ma zaświetlone od elektroniki dwa miejsca: lewy górny róg (bardziej) i lekko z prawej na górze (mniej). To co tu widać wygląda jakby:

a ) darki nie były użyte

lub

b ) darki nie pochodziły z temperatur odpowiednich do zdjęcia

oraz

c ) był meridian flip, klatka się odwróciła, a darki nie

 

Co trzeba żeby było lepiej:

a ) używać darków odpowiednich do temperatur danej klatki

b ) odejować je od każdej klatki osobno, a nie od złożenia

 

EDIT: ponieważ ja jestem pracowicie leniwy, to zrobiłem sobie bibilotekę darków dla różnych czasów i różnych temperatur. Przy każdej sesji włączam w Envisage opcję odejmowania darków od każdej klatki automatycznie, i w zasadzie problem mam z głowy. Tyle że mam już ponad tysiąc (!) darków i zbudowanie takiej bibliioteki wymaga DUUUUUUŻO samozaparcia.

Pisałem o tym tu: http://astropolis.pl/topic/27201-dsi-iii-i-mj-10-cio-miesiczny-projekt-astrofoto/

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darki w ilości 25 sztuk miały temperaturę różniącą się od temperatury klatek z luminancją o nie więcej niż 1*C (mam DSI z regulacją temperatury matrycy - Razorback cooler).

 

Klatkę obróciłem już po obróbce, bo wolę jak jądro galaktyki jest skierowane do góry, a nie w dół i przed tą operacją amp-glow był tak jak piszesz głównie w lewym górnym rogu.

 

I ostatnia kwestia dark był odejmowany w Irisie od każdej klatki osobno (opcja automatic preprocessing).

 

 

Następnym razem spróbuję wykorzystać Envisage + biblioteka darków do zbierania materiału, bo do tej pory robiłem to w Maximie, co bardzo mi się zresztą podobało, w jednym programie robiłem sobie wszystko (focus, polar align, guiding)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darki w ilości 25 sztuk miały temperaturę różniącą się od temperatury klatek z luminancją o nie więcej niż 1*C (mam DSI z regulacją temperatury matrycy - Razorback cooler).

 

Klatkę obróciłem już po obróbce, bo wolę jak jądro galaktyki jest skierowane do góry, a nie w dół i przed tą operacją amp-glow był tak jak piszesz głównie w lewym górnym rogu.

 

I ostatnia kwestia dark był odejmowany w Irisie od każdej klatki osobno (opcja automatic preprocessing).

 

 

Następnym razem spróbuję wykorzystać Envisage + biblioteka darków do zbierania materiału, bo do tej pory robiłem to w Maximie, co bardzo mi się zresztą podobało, w jednym programie robiłem sobie wszystko (focus, polar align, guiding)...

 

To może sprawdź czy IRIS dobre darki poodejmował. Dziwne jest to, że zaświetlenie widać w dwóch rogach, a nie w jednym (nie wspominając o tym że tak docelowo, to żadnego nie powinno być po darkach) (nie, to po prostu ten drugi ampglow, ale i tak po darkach powinno zniknąć, coś nie tak jest z tymi darkami)

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzę się temu dokładnie, bo właśnie zaobserwowałem koleją rzecz: odejmowałem darki od klatek koloru i przy czerwieni pojawił się podobny efekt jak na luminancji, kiedy zielona i niebieska klatka po odjęciu darka są czyste, a darków dla koloru używałem tych samych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.