Skocz do zawartości

Filtr słoneczny


Mania12

Rekomendowane odpowiedzi

post-21698-0-60227700-1338361110_thumb.jpgBardzo proszę o pomoc w znalezieniu filtra słonecznego do teleskopu http://www.zoomme.pl/product-pol-9-Teleskop-Sirrah.html nie został on zakupiony z tej strony , ale parametry są takie same . W zestawie był jeszcze mały filtr słoneczny , który użyłam tylko raz mocując go za soczewką . W bardzo krótkim czasie pękł . Nie wiem co mam zrobić a czasu do Tranzytu co raz mniej . Szukałam na allegro ale znalazłam tylko folie , nie mam pojęcie jak się je mocuje i czy trzeba do nich dokupić jakieś mocowania . Filtr który miałam był wielkości 3 cm . Bardzo proszę o pomoc , wiem , że mój teleskop nie jest raczej popularny lecz bardzo chciałabym obejrzeć to zjawisko . Pozdrawiam Mania12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kup folię baadera ND 5 wykonanie oprawy jest bardzo proste. Mi zajęło około 30 minut ale wykonywałem ją z plastiku, z kartionu pójdzie szybciej. potrzebne ci będa: cyrkiel, linijka, nożyk lub nożyczki i taśma klejąca dwustronna. Kupując folię baadera na teleskopy.pl dostaniesz instrukcję wykonania oprawy filtru. Można ewnetualnie kupić gotową oprawe w granicach 15- 30 zł w zaleznosci od średnicy teleskopu.

Z takim filtrem jak na zdjęciu to bym nie ryzykował. Masz szczęście, że nie straciłaś wzroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia Baader ND 5.0 koniecznie 5.0 a potem czeka Cię troszkę twórczego myślenia bo folię musisz oprawić, tu odsyłam do tematów "oprawa folii baadera" lub podobnych (sporo tego jest). Ja swoją oprawiłem tak jak na zdjęciu w załączniku.

 

//edit

DuRuS był szybszy

P1010504.JPG

Edytowane przez Ainar
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /> Ja swoją oprawiłem tak jak na zdjęciu w załączniku.<br /><br />//edit<br />DuRuS był szybszy<br />
<br /><br /><br />

 

Trochę roboty było jak widać ale wykonana super. Widać, że posłuży lata świetlne ;)

Przed obserwacjami słońca miałem trochę głupich watpliwosci, że uszkodzę lustro itp. ale teraz wiem, że będę duużo częściej obserwował naszą gwiadkę. Szczególnie teraz gdy długie ciemne noce się kończą a dzień coraz dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.