Jump to content

Ainar

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  253
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

530 Excellent

About Ainar

 • Rank
  Altair
 • Birthday 05/29/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wolbrom
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12", SPL 10mm, SPL 25mm, ES 14mm, Canon 600D, Baader Solar Continuum, Baader IR-Cut

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Trochę spóźniony jestem ale jakby ktoś chciał poczytać: http://kosmonauta.net/2017/04/lot-stratosferyczny-pl-4-mokosz/
 2. Propagandy ciąg dalszy... Wkrótce w kinach i IMAX 3D.
 3. Jedno zero zjadłeś - 35 000m. No wystrzał ciekawy tym bardziej, że trwał chwilę 5 minut - podejrzani są wypisani na wykresie. A leciała Spirulina, niestety ku mojemu zaskoczeniu i zdziwieniu, dzisiaj się dowiedziałem, że nie udało mi się jej zabić... -60stopni, 37 razy większe promieniowanie niż przy starcie, przeciążenia takie, że karta SD i mikroprocek się odmeldowały a te małe diabły nic.
 4. Pierwszy wykres, który mnie zadowala: zmiana promieniowania ze wzrostem wysokości. Licznik Geigera z lotu PL-2, który wtedy miał skopany obwód wykrywania zliczeń teraz zadziałał cudnie. Na takie wykresy mogę patrzeć CPM przeliczone wedle stałej producenta (pomarańczowa) i stałej zmierzonej przez jakiegoś jegomościa w labie (podobno dokładniejsza, niebieska).
 5. Sezon na wkurzanie kontrolerów lotniczych otwarty z hukiem! Pierwszego kwietnia z tymczasowego centrum kontroli lotów (Wolbrom znaczy) poleciał czwarty balon stratosferyczny w mojej karierze. Prima Aprilis udzielił się chyba wszystkim - z kapsułą na czele. Zaczęło się od spóźnień - właścicielki eksperymentu, który leciał (tak Ola piszę o Tobie ale i tak nie przeczytasz tego bo tu nie zaglądasz ), po moje spóźnienie ze startem (przez Olę ). Potem o mały włos nie wysłałem nowej kamery bez zasilania (dzięki Marcin za czujność ale też tego nie przeczytasz bo tu nie zaglądasz) a później to już było z górki - sytuacja gdzie prawie rozwaliłem swój balon jak dureń łapiąc szarpiącą się powłokę NAD noskiem do napełniania Balon był jeszcze większy niż ostatnio, ładunek był cięższy o 100g niż planowałem a kapsuła... zrobiła sobie żarty i nie dość, że poleciała ponad 1km wyżej niż powinna to spadła o godzinę wcześniej niż powinna. Do kompletu z precyzją, której snajperzy mogą jej pozazdrościć z ponad 37km trafiła do jeziora 148x66 metrów. W stanie przedzawałowym dojechałem do tego jeziora, które okazało się na wpół wyschnięte ale błotko i krzaki zamortyzowały upadek. Kapsuła uznała, że jeszcze sobie jaja z nas porobi i skutecznie ukrywała się w tych krzakach, że już zastanawiałem się czy aby na pewno spadła lub ktoś jej nie zabrał. Nawet poszukiwania dronem nie przyniosły rezultatu i wtedy wątły sygnał brzęczyka w kapsule oznajmił, że ładunek chce być odnaleziony. Brzęczyk, który podczas spadku się wyłączył... a potem włączył - sam z siebie. Co było badane? Coś było ale się pochwalę jak opracuje logi. Kapsuła miała 3 kamery: film, zdjęcia i film na ładunek. Z rekordów, którymi mogę się pochwalić to pobity osobisty rekord wysokości: 37835.1 metrów. Aaa byłbym zapomniał. Gratulacje dla Daniela Kaczmary za jego udany lot tydzień temu, SpaceX za ich start, dla mnie za mój start i powodzenia dla ludzi z Politechniki Wrocławskiej, którzy lecą w przyszły tydzień - kosmiczny ccccombo breaker jak im wszystko wyjdzie HY-1600 - będzie mi się jeszcze przez parę nocy śnił, wielkie to to, nieporęczne i tylko czeka żeby Ci uciec. Śmiech (prawie) całej ekipy tego dnia wywołał pewien jegomość na rowerze, który wjechał nam w kadr. Od słowa do słowa zaczął nawijać, że w Wolbromiu jakieś balony latają i w ogóle cuda panie, cuda a my w śmiech, bo to o nas mowa. Im my bardziej w śmiech tym owy jegomość bardziej nawija zupełnie nie kojarząc, że mówi o nas a kapsuła leży przed nim No i zdjęcie z pasażerami - widoki mieli genialne.
 6. Bariera 37 kilometrów niespodziewanie pobita!

  1. Show previous comments  5 more
  2. robi

   robi

   Gratulacje! 37 km... A to nie jest rekord jakiś ogólno...? Kiedy padnie bariera 40 km?

  3. Ainar

   Ainar

   Rekord Polski - 42650m. Trochę jednak brakuje. Bariera 40km u mnie? Może w przyszłym roku? :P

  4. robi

   robi

   Trzymam kciuki!!!

 7. To ja mam potwierdzoną informację, że z małopolski nie widać nic.
 8. PL-4 MOKOSZ już tuż tuż :D

  1. Show previous comments  1 more
  2. Ura

   Ura

   a nie powinna być Mokosza?

   z tego co wiem to nie ma męskiego boga słowiańskiego Mokosz, tylko jest Mokosza.

  3. Ainar

   Ainar

   Specem nie jestem ale Internet podpowiada że obie formy są poprawne (+ Mokoszy)

  4. Ura

   Ura

   ok w sumie w internetach nie szukałem :) tylko kiedyś sporo ksiąg papierowych czytałem o tej tematyce.

 9. Wrzucę coś ode mnie. Chyba najgorsze w timelapsach jest renderowanie klatek a potem całego filmu.
 10. Coś czuję, że ten kotlet będzie jeszcze odgrzewany przeze mnie Zdjęcia ze startu i lądowania nadają się do zrobienia pseudo tilt-shift - i wyszły malutkie miasteczka.
 11. Poprawiona wersja południowa. Nie sądziłem, że tyle schodzi na opis takich zdjęć... Jeszcze tylko jedno ujecie na moją mieścinę i koniec
 12. szuu miałem pomysł żeby zrobić debayeryzacje matrycy w jednej z kamer Yi. I chyba mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że warto zaryzykować uszkodzenie jednej kamerki
 13. I tak i nie. Jeśli wyciągnę jeszcze krzywe i inne cuda w LR to wszystko co przy horyzoncie robi się "ciut lepiej" widoczne ale reszta zdjęcia zmasakrowana. To co zaznaczyłem jestem prawie pewien, że tam jest ale to już kwestia kalibracji monitora. Geograficznie (czy tam trygonometrycznie) się zgadza, matematycznie też, po prostu za mało informacji w pikselach Białystok teoretycznie też powinien się złapać ale... był taki syf w powietrzu, że tylko ciemniejsze lasy majaczą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.