Skocz do zawartości

LDN935


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Iro a używasz może jakieś filtry bo sam mam Taira połączonego z Canonem 40D i coraz częściej właśnie tym zestawem focę. Będę wdzięczny za wszelkie cenne porady :notworthy: w szczegulności jak tak idealnie ustawiasz ostrość bo Sumas twierdzi że atik robi "krowiaste gwiazdy" :szczerbaty:

I tak jak mój przedmówca świetna fota już na miniaturze :lol:

Edytowane przez Dyoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro ma najlepszego TAIRA na północ od Karkonoszy... i maskę Bahtinova :)

 

Ostrość ustawiam maską Bahtinova... Co do jakości samego Taira - nie mam porównania, bo to pierwszy mój egzemplarz. Myślę, że rozmiar gwiazd jest zaletą fotografowania w wąskim paśmie, a jedyna próba jaką podjąłem w RGB nie wyszła przekonywująco:

http://astropolis.pl/topic/38114-astrofotografia-dluga-ogniskowa-w-miejskich-warunkach/page__view__findpost__p__453450

i raczej wykazała trochę wad obiektywu. Poza tym chip w Atiku jest znacznie mniejszy od APS-C, więc łapie najlepiej skorygowaną część pola, co też może mieć wpływ na odczucia związane w fotką :)

 

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś zrobić zdjęcie tego zestawu ?? SPC900NC + Orion 80/400 - może być na PW

 

obecnie, z powodu niedawnego tranzytu Wenus, rozmontowałem zestaw (Oriona potrzebowałem do "wizuala", HEQ5 i Philipsa do avikowania Syntą, a Taira do fotek) i jeszcze nie skręcałem z powrotem (mało tego, trójnogu jeszcze nie wyjąłem z bagażnika :) )

 

tutaj są zdjęcia z parkingu na mój balkon z okresu, gdy zebrałem materiał z tego wątku.

 

zestaw-0.jpg

zestaw-2.jpg

zestaw-3.jpg

 

Generalnie nie za bardzo polecam SPC900NC mod jako sensora do guidingu - jest to najbardziej zawodny element zastawu na chwilę obecną i pierwszy na liście do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie, z powodu niedawnego tranzytu Wenus, rozmontowałem zestaw (Oriona potrzebowałem do "wizuala", HEQ5 i Philipsa do avikowania Syntą, a Taira do fotek) i jeszcze nie skręcałem z powrotem (mało tego, trójnogu jeszcze nie wyjąłem z bagażnika :) )

 

tutaj są zdjęcia z parkingu na mój balkon z okresu, gdy zebrałem materiał z tego wątku.

 

zestaw-0.jpg

zestaw-2.jpg

zestaw-3.jpg

 

Generalnie nie za bardzo polecam SPC900NC mod jako sensora do guidingu - jest to najbardziej zawodny element zastawu na chwilę obecną i pierwszy na liście do wymiany.

 

Czemu sensor jest zły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Orion wygląda poważniej niż Tair w tym zestawie :) :) A to rosyjskie szkło (i IRO obróbka) daje takie piękne fotki :)

Ja ustawiam Taira z EOS-em 40D a na guider SPC900NC + jaki bądź obiektyw M42 w miarę jasny do kamerki... Nie mam balkonu. Trzeba w teren, niestety...

Czekam na Astronomik Clip LP filtr do EOS-a. Wtedy miasto nie będzie aż tak bardzo przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu sensor jest zły?

 

może nie tyle sensor, co kamerka ...jak dotąd najwięcej pojechanych klatek mam dlatego, że Philips się zawiesił... mało tego, każdy jego zwis był na tyle konkretny, że musiałem restartować lapka, by ruszył od nowa. Fajna kamerka do rozpoczęcia przygody z planetarnym i księżycowym avikowaniem, ale kiedy wymagasz od niej bezprzerwowej pracy przez 8h to bywa różnie... Miewałem i kilka dni pod rząd bez problemu, jak i dni, kiedy wisiał co 2h.

 

Pozdr

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ucząc się guidingu, montaż stał w domu, przez okno łapałem gwiazdkę dla guidera. Wiele razy kamerka zawodziła (właśnie stawał laptop i ... amen). Główną zaletą - tania ale to jedna z nielicznych zalet.

Bardzo zastanawiam się nad zakupem czegoś bardziej przydatnego do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.