Skocz do zawartości

M 16 Eagle Nebula HST


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś wysyp orzełków ostatnio...no to dołożę swojego :)

Obiekt opisywany juz przez kolegów.

Prezentacja w palecie HST ( Ha=green, SII=red, OIII=blue)

RH 200, STL 11k, EM-200

Ha:SII:OIII- 3:1:1 h , subs 20 min.

 

M16 HST.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to składanka z tym co wrzuciłeś w moim wątku.

 

Kolory mgławicy są jak dla mnie ok ale gwiazdy mi nie przypadły do gustu. Szczególnie te purpurowe mi się nie podobają. Wiem, że generalnie chodzi tu o fałszywe kolory ale można by w PSie użyć "Selective color", żeby te gwiazdy trochę jednak zmienić. Jak dla mnie jest też zdecydowanie za bardzo odszumione bo pojawiły się ciapki.

 

Ciekawy jestem swoją drogą czy da się w naszych warunkach uzyskać ostrzejszy obraz tego obiektu bo ostrości mi trochę brakuje. Może to też kwestia odpowiedniej obróbki/konieczności zrobienia większej ilości klatek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to składanka z tym co wrzuciłeś w moim wątku.

 

Kolory mgławicy są jak dla mnie ok ale gwiazdy mi nie przypadły do gustu. Szczególnie te purpurowe mi się nie podobają. Wiem, że generalnie chodzi tu o fałszywe kolory ale można by w PSie użyć "Selective color", żeby te gwiazdy trochę jednak zmienić.

Faktycznie gwiazdy mają dziwne kolory, ale wg mnie jak cała mgławica ma fałszywe kolory to głupio by było zmieniać kolory gwiazd na "natywne".

 

Jak dla mnie jest też zdecydowanie za bardzo odszumione bo pojawiły się ciapki.

A mi się wydaje, że te "ciapki" to obszary między mgławicą (w Ha) a nie wynik odszumiania.

 

Ciekawy jestem swoją drogą czy da się w naszych warunkach uzyskać ostrzejszy obraz tego obiektu bo ostrości mi trochę brakuje. Może to też kwestia odpowiedniej obróbki/konieczności zrobienia większej ilości klatek.

Jeśli to zdjęcie było robione z wesołej to i tak ostrość jest dobra :-))) Warszaffffka drastycznie pogarsza seeing i możliwości uzyskania dobrej ostrości :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory gwiazd to kwestia gustu i podejscia do HST. Można przeciez dołozyc pelne RGB ....

Ja fotografuję narrowband z Warszawy i nie dosc że M16 jest nisko to mam full smogu i świateł po drodze. Sądze że lepszej ostrości nie uzyskam.

Pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na obiekt górujący 20 parę stopni nad horyzontem, to jest to Mistrzostwo Świata

piękny kadr

pozdrowienia

 

p.s.

zbuffer zanim zaczniesz kogoś krytykować, może najpierw trochę poczytaj na temat,

albo sam zrób parę fotek w narrowbandzie, to może będziesz wiedział o czym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.

zbuffer zanim zaczniesz kogoś krytykować, może najpierw trochę poczytaj na temat,

albo sam zrób parę fotek w narrowbandzie, to może będziesz wiedział o czym piszesz

 

Po pierwsze opisałem swoje odczucia a nie mówię że jest źle, a po drugie do pokazywania że coś się podoba służą plusy. Po to jest możliwość napisania czegoś żeby można było zwrócić uwagę na to co można poprawić lub zapytać dlaczego jest tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.