Skocz do zawartości

M 16 raz jeszcze


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem w wersji HaRGB.

Ha:3h inne składowe po 1 godz. 10 min subs.

Duży kłopot ( i nie wiem dlaczego ) miałem ze złożeniem Ha z Veloce RH200 z RGB z FSQ. Pix jakoś nie bardzo chciał pomóc :) .

Warszawa, Trogir ( Chorwacja).

 

M 16 Hargb.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłeś Ha jako luminancji? Bo kolory gwiazd są dziwne - jakieś fioletowe i różowe się tam pojawiają - tak jakby Ha było drugim kanałem czerwonym albo w ogóle kanały były pozamieniane. Poza tym niebo jest trochę zielone.

 

Używasz PixInsight Core czy LE?

Sam właśnie testuję Core i powiem, że bardzo mi sie podoba sposób pracy, ogromne możliwości modyfikacji parametrów jak i pisania skryptów. Po narazie częściowej dokumentacji widać też, że podejście twórców jest profesjonalne i takie dość akademickie - bardzo mi to przypomina dokumentację Matlaba itp. softów symulacyjno/obliczeniowych (ścisłe wyjaśnienie na wzorach, odniesienia do literatury/publikacji). Dobre są też podpowiedzi do parametrów już w samych narzędziach bo podają od razu w jakich sytuacjach, która opcja będzie dobra. No i do samego astro ten program jest zdecydowanie tańszy od Photoshopa + działa na Mac OS X'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że jest zielone jak trawa tylko lekko zielone - tak sprawdziłem również "pipetą" w różnych ciemnych obszarach. Nie ma się co spierać, może po prostu chodzi o to, że nie wiemy dokładnie gdzie tam jest niebo a gdzie jakiś gaz.

Jeśli chodzi o gwiazdy to przecież napisałem, że dziwne znaczy fioletowe i różowe. Poza tym te, które są na tle jasnej części mgławicy mają inny kolor niż reszta niebieskich co może jest w porządku a może znaczy że dodałeś do nich kolor.

Generalnie dla mnie normalne kolory gwiazd znaczy mniej więcej takie M16 Eagle Nebula (wiem że trochę mała rozdzielczość), czyli białe, niebieskie, zółte, pomarańczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.