Skocz do zawartości

AstroBudka


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyłem wreszcie - z racji tego że jestem coraz młodszy, sprawniejszy a co najważniejsze coraz bardziej chce mi się wyciągać sprzęt ...

 

Mając kawałek trawnika dookoła domu - tarasy są praktycznie bezużyteczne

 

gdyby nie moja pasja :)

 

na razie stoi sam szkielet

 

DSC00983.jpg

 

pogoda jak na razie nie pozwala dokręcić płyt a następnie zaimpregnować całości - wieczornymi popołudniami pada bądź leje :lightning:

 

koszt szkieletu to jak na razie ok 150 zł

czas operacyjny bez odpowiednich narzędzi - 2 godziny włącznie z wwiercaniem się w kafelki ;)

 

do tego dochodzi koszt płyt OSB3 - w sumie wyszło mi 221 zł - 4 sztuki 1,25m x 2,50m z pocięciem

 

plus wkręty i drewnochrony itd ok 50 zł

 

na koniec zostaną mi zawiasy oraz zakmięcia - więc koszt budowy takiej budki to ok 500 zł w sumie powinien się zamknąć

 

jeśli w weekend wreszcie uda mi się skręcić wszystko do kupy - dodam fotki

 

AstroPozdro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz zrobiony taras od strony izolacji od spodu ale taka uwaga. Jak się wwierciłeś to niestety jest coś co wszędzie sie wcisnie,czyli woda, i bedzie robiła swoja prace rok po roku (zwłaszcza w zimie)

Pomyśl jak dokładnie zaizolować ten fragment konstrukcji. Warto jeszcze na tym etapie to odkręcić i sprawdzić.

 

Brawo za podjęcie wysiłku.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedeo pięknie, ale ledwo zacząłeś, a już błąd na błądzie - belki zazwyczaj leżą na słupach, bo inaczej cała ich nośność idzie w diabły i cały dach będzie wisiał na tych gwoździach, którymi przybiłeś łączniki do słupków,

czemu nie pokazałeś najpierw jakiegoś projektu, modelu z zapałek, obrazka, może uniknąłbyś takich kwiatków,

 

a pod tym tarasem masz jakieś pomieszczenia mieszkalne? bo rzeczywiście będzie z nimi problem, powinieneś stosować specjalne kołki wklejane z uszczelniaczem, a teraz to chyba będziesz musiał zastosować jakąś żywicę iniekcyjną

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedeo pięknie, ale ledwo zacząłeś, a już błąd na błądzie - belki zazwyczaj leżą na słupach, bo inaczej cała ich nośność idzie w diabły i cały dach będzie wisiał na tych gwoździach, którymi przybiłeś łączniki do słupków,

czemu nie pokazałeś najpierw jakiegoś projektu, modelu z zapałek, obrazka, może uniknąłbyś takich kwiatków,

 

a pod tym tarasem masz jakieś pomieszczenia mieszkalne? bo rzeczywiście będzie z nimi problem, powinieneś stosować specjalne kołki wklejane z uszczelniaczem, a teraz to chyba będziesz musiał zastosować jakąś żywicę iniekcyjną

Dokładnie to samo maiłem napisać :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.