Skocz do zawartości

Suwałki i Suwalszczyzna


SEBOS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pogoda nie rozpieszcza.Dziś już miałem nadzieję(nawet miałem dzwonić do ciebie Daniel) że wyniosę teleskop i popatrzę na Jowisza.Niestety pogoda szybko pokrzyżowała zabawę.Zrobiłem kilka klatek by sprawdzić efekt czyszczenia matrycy i do domu :icon_rolleyes: Szkoda bo miałem ochotę na Księżyc się zasadzić,tym bardziej że coraz lepiej mi jego zdjęcia wychodzą.te dodane zrobiłem ok.miesiąc temu jak byłem u znajomego na Litwie.pojawiła się dziura w chmurach i o to efekt.

b.JPG

e.JPG

f.JPG

f1fc4bebc8.jpeg

h.jpg

l.JPG

MAK180 %283%29.jpg

n.JPG

z.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Chciałem się zapytać czy będziecie planować jakiś wypad w teren w następnym tygodniu (jeśli pogoda dopisze oczywiście). Wracam w weekend na podlaską ziemię i chętnie udałbym się na wspólne obserwowanie kosmosu : ) Oczywiście zabieram ze sobą moją Syncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "nowego" kolegę.Nie zaglądałem tu ostatnio a tu tak fajna i miła niespodzianka.Co do wypadu.My wszyscy siedzimy jak na szpilkach i czekamy na poprawę pogody.Ja to latam od okna do okna jak by m na kuriera czekał :laughbounce2: a tu tylko śnieg.Jak tylko aura będzie łaskawa pisz na PV czy do mnie czy do Daniela i śmigamy na pole.Ekipa jest,zabawek nie brakuje-będzie pysznie.Sobolewo czeka.

Z nudów siedzę i uczę się obrabiania zdjęć zrobionych jak były "lepsze czasy".To dobry czas na takie praktyki.

 

Daniel te trzy to wiesz z czego.

0e9449fa90.jpeg

5d259cef37.jpeg

eaac8d82af.jpeg

f1eeb337ed.jpeg

Edytowane przez Tomek76
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końca świata nie było, pogody do obserwacji dalej nie ma, co się dzieje??? :g::mr.green:

W każdym razie chciałbym wszystkim forumowiczom i astro-miłośnikom życzyć pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz tego abyśmy doczekali się w końcu ładnego i przejrzystego nieba :D :D :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy, życzę wszystkim radosnych świąt oraz hucznego sylwestra :)

 

A nieba chyba się wreszcie doczekaliśmy :D

Ładnie było przed wczoraj, wczoraj wieczorem, a dzisiaj zapowiada się również nie najgorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Masakra z pogodą.Teraz tylko siedzieć w domu i przygotowywać sprzęt na lepsze dni.Dziś trochę się pobawiłem i przygotowałem łącznik do aparatu,który wcześniej gdzieś zgubiłem na polu :laughbounce2: Jak przyjdą lepsze dni,będzie jak znalazł.Pytanie tylko brzmi,czy do tego czasu będzie można coś upolować?

Poniżej,efekt pół godzinnej pracy :laughbounce2: i dwa shoty zrobione prawie rok temu tym zestawem.

4e617ba4be.jpeg

IMG_3079.JPG

IMG_3083.JPG

orionek_filtered.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z modernizacją komputera na sprzedaż idzie płyta+ram+procesor+box.

 

-płyta główna Asus P5KPL-AM

-procesor INTEL CORE 2 QUAD Q8400 2,66Ghz+box

-4 giga RAM DDR2

 

Jestem pierwszym właścicielem,płyta 2 lata,nie kręcona,nie dawno dokupiona nowa kość pamięci.Procesor ok.roku siedzi,też nie podkręcany. Dodam że procek jest na gwarancji tylko w czasie remontu zgubiłem gdzieś kwit.Pozostaje wierzyć mi na słowo.Wszystko sprawne,jeszcze kilka godzin temu siedziało w środku pudła.Działa jak należy,żadnych zwisów czy temu podobnych niespodzianek nie miałem.Wszystko pracowało od samego początku na nominalnych ustawieniach,gdyż nie jestem zwolennikiem "smażenia" podzespołów ponieważ uważam że nie ma to sensu.Z malucha nie zrobisz mercedesa icon_razz.gif

Cena za całość-550zł,do lekkiej negocjacji.Możliwość rozbicia na części ale wolał bym sprzedać wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku pogody postanowiłem pomajstrować z tym co mam.Wpadłem na pomysł przerobienia manualnego obiektywu 800mm. na małą lunetkę.Właśnie dlatego Daniel,potrzebuje wypożyczyć twoją kątówkę.W simie mogę dokupić gotową kątówkę z gwintem m-42,takim jak w obiektywie i to było by najlepsze rozwiązanie.

 

http://www.astrokrak.pl/91-nasadka-ktowa-pryzmatyczna-90d-m42x1125q-.html

 

Gdybym miał pewność,jaki gwint jest w twoim maku,można by dokupić tę kątówkę i było by do tego i tego.Dlatego muszę zalecieć do ciebie i sprawdzić czy da się na wyciąg maka nakręcić pierścień t-2.Jeżeli tak to jesteśmy w domu.Można ją śmiało brać.Mogę też połączyć za pomocą redukcji takiej jak na zdjęciu ale i tak najpierw potrzebuje twojej kątówki by sprawdzić czy tor optyczny nie jest za długi.Z samymi okularami,ostrzy bardzo dobrze ale obraz jest taki jak w szukaczu-wszystko odwrócone.

 

_MG_6347.JPG

_MG_6348.JPG

_MG_6349.JPG

adapter_baader_t2_na_1,25in.jpg

nasadka-ktowa-pryzmatyczna-90d-m42x1125q-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oj,dawno nie zaglądałem.Pasuje wszystko,można lukać.Szukam teraz jakiegość okularu 32mm na giełdzie.Do tego nie trzeba ogromnych powiększeń.Kombinuje też jak to zamontować na montaż Nexstar.Niby mam już wszystko ale trzeba się i to sensownie poskręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.