Skocz do zawartości

Suwałki i Suwalszczyzna


SEBOS

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe,,też miałem napisać i zapytać czy są chętni.Ja jak najbardziej jestem chętny.I tak jak z nikim nie pojadę to wsiadam na rower,plecak z aparatem na plecy i śmigam na zachodnią starą żwirownię.Tam od południowego zachodu aż po północ żadne światło nie przeszkadza z miasta.Tak że Daniel tylko gadaj kiedy, o której i jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pogoda nie rozpieszcza,raptem jeden dzień wolnego od chmur a raczej wieczór :P postanowiłem złożyć do kupy ze tego co miałem pod ręką swoją lunetkę z obiektywu.Nawet nie źle się to wszystko trzyma i co najważniejsze mogę stosować okulary w dwóch standardach.W sumie i tak nie potrzebuję do tego mega powiększeń,gdyż będzie to wynalazek do plecaka z aparatem do wykorzystania przy okazji :P Czekam jeszcze tylko na okular 32mm który da mi powiększenie x25.Szkoda że pole widzenia nie jest za duże,ale nie ma co marudzić.

_MG_6527.JPG

_MG_6528.jpg

_MG_6529.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest uwieczniona.Dziś razem z Danielem,mimo ostrego mrozku,mieliśmy przyjemność pocieszyć oko i po zerkać na kometę C/2011 L4 PanStarrs-dziwne sa te nazwy.W maczku doskonale widoczne jądro i bardzo ładny warkocz.Szkoda że jest tak nisko nad horyzontem ale mimo to taki widok cieszy.To moja trzecia kometa w życiu,lepsza ta z 1998 roku,ale ta za to uchwycona na zdjęciu.

 

e.JPG

g.jpg

j.jpg

k.jpg

l.jpg

n.jpg

p.JPG

s.jpg

u.JPG

w.JPG

Edytowane przez Tomek76
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co tak zacichli panowie :icon_question: Może malutki wypadzik na pole w weekend :icon_question: Prognozy optymistyczne dosyć więc można jechać pod ciemnice.Pora rozpocząć sezon i pożegnać już tę zimę.Komu brakuje teleskopu znajdzie się jakieś awaryjne coś do czego da się przytulić oko :laughbounce2:

_MG_6767.JPG

_MG_6768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj zrobiliśmy jak by otwarcie sezonu :astronomer2: Warunki dobre,choć czasem seeing pokazywał pazur no i niestety jeszcze zimno ale można wytrzymać.Saturn został oblukany wszystkim co mieliśmy i muszę przyznać Daniel,że 5mm sprawuje się wyśmienicie.Szkoda że maka nie było-mogę tylko się domyślać,jak będzie to wyglądało.Okular jest bardzo wygodny a regulowana wysokość muszli ocznej-pomysł genialny.Sam zobaczysz w sobotę jak pogoda nie nawali.Jak zawszę po zimie był spory kłopot w połapaniu się co gdzie jest.Chyba dlatego,że w ostatnich miesiącach bardzo mało było ganiania za duszkami i trochę czasu zajęło znalezienie kilku.Mimo wszystko uważam,że wypad był bardzo udany.

g.jpg

n.JPG

r.jpg

y.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i polukali.Ja jestem zadowolony,pomimo że komary na początku ostro atakowały,wypad uważam za udany i było to takie oficjalne otwarcie sezonu.Time laps później,jak poskładam do kupy klatki.Trochę się nazbierało.

Group 9-IMG_7422_IMG_7434-11 images.jpg

Group 9-IMG_7422_IMG_7434-12 images.jpg

hguiyf.jpg

IMG_7408.JPG

IMG_7410.JPG

IMG_7412.JPG

IMG_7445.JPG

j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kiedyś na Litwie wypaliłem jak dla Litwina maka180 zamawiałem.To moim aparatem z jego montażu.Te z koniem to z forum zapożyczyłem-tez samym aparatem robione tylko z nie co lepszym obiektywem.

 

Marek nareszcie chce okular kupić.Padło na hiperiona http://astropolis.pl/topic/41042-okular-hyperion-21-mm/ tyle że już chyba po ptokach .Może jeszcze sie trafi a jak nie w sklepach nie brakuje.

Edytowane przez Tomek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No nareszcie jakiś wypadzik był i Marek zakupił małe co nie co.Znaleźliśmy nowe miejsce a w zasadzie dwa-las Szwajcarki,wzgórze w nim i na górze pod wiatrakami na prywatnym polu.Pierwsze znakomite w schodnio południowe niebo a na drugim tylko południe do bani bo miasto w dole.Pora w stronę Augustowa sie wybrać w ten las.Jest tam kilka miejsc.Jedno to stara po wojsku strzelnica i drugie to droga i pola prowadzące do Dubowa.

 

Poniżej kilka fotekj z pola.Trochę sadziłem się na "mleko" i nawet dobrze wyszło jak na pierszą próbę takich zdjęć.

Group 1-IMG_8983_IMG_8987-5 images (2).jpg

e101f8736f.jpeg

ea870cb751.jpeg

huklhk (2).jpg

%5BGroup 1%5D-IMG_9272_IMG_9285-14 images.jpg

%5BGroup 8%5D-IMG_9288_IMG_9337-26 images.jpg

%5BGroup 10%5D-IMG_9302_dehazed_IMG_9307_dehazed-6 images.jpg

bc1f62a939.jpeg

e.jpg

hjiouyo8y.jpg

IMG_9296.JPG

IMG_9309 %282%29.JPG

Edytowane przez Tomek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest regionalny dział-w sumie mozna powiedzieć że tylko mu tu zagladamy i chwailimy sie jeden drugiemu co nam się udało zrobić.daje te zdjęcia bardziej jako foto relację z obserwacji,nie są to fotografie czysto tematyczne z konkretnym obiektem i opisem technik obróbki czy wykorzystanym setupem.Byłem,widziałem,zrobiłem-dziele sie tym z Wami.Niech wiedzą że w Suwałkach tez coś sie dziej hehehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.