Skocz do zawartości

Moj pierwszy Ksiezyc -1maj04


Wolf

Rekomendowane odpowiedzi

przedewszystkim to fota zrobiona w ognisku telepa 114900, cyfrówka 2.0 Mpix ze zdjętym obiektywem :D:D:D zmniejszyłem je do rozmkiarów 640x480- oryginał to 1600x1200. Wyobraź sobie co by się działo jak by to był 5 mpix :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki księzycowe. Wydaje mi się, że warto wyłaczyć kolor podczas rejestracji (Księżyc jest raczej w skali szarości). Czy składałeś fotki - Registax?  

Pozdrawiam,

Jurek

 

Robilem w czerwieni (zdaje sie ze opcja "outdoor" ) gdyz latwiej bylo mi zlapac ostrosc :shock: !! moja znajomosc Registaxa jest rowna zeru :wink: ale to prosty program (chyba) wiec jakos sobie poradzilem !! ale po stacku wygladaja niemal identycznie jak dobra pojedyncza klatka !! zdjecia robilem z okna we Wrocławiu !! probowalem tez Jowisza ale wynik jest wlasciwie zerowy(tez z bloku w centrum miasta ) :

jupi-1maj04.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik wcale nie jest zerowy - jak w pysk jest to Jowisz. Spróbuj następnym razem zjechać z Gain'em na zero i ustawić migawkę na 1/33 lub 1/50 sekundy (wczesniej wyłącz ustawienia automatyczne ) i bedzie dobrze :wink:

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
przedewszystkim to fota zrobiona w ognisku telepa 114900, cyfrówka 2.0 Mpix ze zdjętym obiektywem  :D  :D  :D  zmniejszyłem je do rozmkiarów 640x480- oryginał to 1600x1200. Wyobraź sobie co by się działo jak by to był 5 mpix :mrgreen:

 

Nic więcej by nie było poza hektarem czerni wokół bo średnica Księżyca na chipie zależy od ogniskowej teleskopu a nie ilości pikseli Aparatu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf napisał:

Moja pierwsza proba uwiecznienia Ksiezyca !!! 152/750 ; Vesta675  

 

Co wy na to??!!!  

 

 

Uwazam to za niezly poczatek  

 

dzieki :Cheers:

 

 

Wynik wcale nie jest zerowy - jak w pysk jest to Jowisz. Spróbuj następnym razem zjechać z Gain'em na zero i ustawić migawkę na 1/33 lub 1/50 sekundy (wczesniej wyłącz ustawienia automatyczne ) i bedzie dobrze  

 

Tak tez zrobilem i wyszlo cos takiego :

 

[ Add: 06 Maj 2004 15:15 ]

Problem w tym ze Jowisz nadal jest zajasny (przepalony) - kurcze nie wiem co mam zrobic!! dwa ostatnie sa z Barlowem x2!! :(:( :?:

 

[ Add: 07 Maj 2004 15:01 ]

POMOCY!!! co robie zle??!!? :| :(

jupi3-5maj04.jpg

 

jupi2-5maj04.jpg

 

jup5maj04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.