Skocz do zawartości

Wizyta astrobraci Czechów w Polsce - Poznań


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie to dać daje w obserwacjach bo będziemy z astrobraćmi Czechami robić obserwacje kraterów w Morasku.

 

Jakiś czas temu astrobracia Czesi wpadli na pomysł zorganizowania sobie wycieczki do Polski szlakiem wydarzeń i miejsc związanych z astronomią. W połowie września przyjadą do Polski. Chcą między innymi zobaczyć miejsce spadku meteorytu Morasko. Umówiłem się z nimi, że miłośnicy astronomii z Poznania pokażą im to miejsce i opowiedzą co nieco. Czesi przyjadą do Poznania 17 września około godziny 11:30 i będą mieli 2 godziny o 14.30 muszą być w Toruniu. Chętni do spotkania z kolegami z Czech zgłaszać się do mnie. Zapytam ich czy także w innych miastach potrzebowali by jakiejś pomocy i dam znać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od Ludka maila z informacjami na temat ich wycieczki. Jezeli ktoś moze pomóc to zapraszam.

 

"Na razie planujemy:

 

17 wrzesnia: Bialkow - Morasko - przez Gniezno do Torunia (muzeum) i Piwnic

18 wrzesnia: Odry (kolo Chojnice) - Malbork (zamek) - Elblag (przerwa) - Frombork (muzeum, planetarium)

19 wrzesnia: Lidzbark Warminksi (zamek) - Olsztyn (planetarium i obserwatorium) - Grunwald - nocny przejazd do Krakowa

20 wrzesnia: Krakow - Wieliczka (kopalnia soli)

21 wrzesnia: Suhora - powrot do Pragi

 

Informacje o wycieczce do Polski po czesku http://praha.astro.cz/polsko/

 

Na razie mam problemy z noclegiem w Toruniu 17/18 wrzesnia, dwa biura napisaly, ze nie moga zdobyc dla takiej grupy (45 osob) wolnego miejsca. Gdybys znal jakis kontakt na akademiki w Toruniu, domy studenckie, byloby to bardzo dobre. Napisalem w piatek na Wydzial Fizyki, Astronomii i Informatyki, czy nie mogliby mi pomoc i dac jakies namiary, bo w Internecie nie udalo mi sie tego wyszukac.

 

Ahoj Ludek "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

20-tego w Krakowie harmonogram nie jest napięty, a może by tak wizyta w muzeum instrumentów UJ przy ogrodzie botanicznym i potem w obserwatorium na Skale :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Obie wycieczki trzeba zgłosić w sekretariacie obserwatorium i znajdzie się wtedy człowiek oprowadzający i opowiadajacy ciekawie historię placówki, myślę że Ludek Vesta czyto to forum.

 

Pozdrawiam Ludek :Beer: , poznaliśmy się na konferencji kometarnej PTMA w Krakowie :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.