Skocz do zawartości

Jak poradzić sobie z wiatrem?


milosz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem troche poirytowany bo całkiem ładna pogoda się marnuje. Właśnie pochowałem graty, bo łapanie fotonów nie miało większego sensu. Nie udało mi się przez 3h zrobić ani jednej nieporuszonej ekspozycji. Wszystko przez wiatr, który hula okropnie w ogrodzie. Co prawda przegonił chmury, chwała mu za to, ale fotografować nie pozwala. Wykres z PHD wygląda tak:

guide_wind.jpg

 

Czy macie jakieś patenty na zwalczenie takiego problemu? Mnie przyszedl do głowy jakiś parawanik, ale czy to pomoże?

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wieje z kilku stron to chyba tylko kopuła może pomóc. Lecz gdy jest drobny wiaterek taki parawanik/i może pomóc. W swoim obserw. mam teleskop zakryty przez sciany do połowy, lecz gdy zaczyna już wiać, nawet nie za mocno, teleskop się rusza. Też pomyślałem, żeby na wietrzną pogodę zrobić dostawiane do ścian parawaniki, któe będą ponad teleskop. Jednak nie mam na to jak na razie natchnienia.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jak duża ma być taka ścianka. Bloczek o tyle jest wygodny, że stawiamy ściankę i po kłopocie. Lecz duża ścianka wymaga dużego bloczka, więc odpada. Można zrobić też ściankę z podparciami z jednej strony. Zresztą kombinacji jest wiele. Można też robić kwadrat lub ceownik ze ścianek, które będą razem łączone, itp, itd.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takich pancernych parawaników nie planuję budować. Chciałem bloczki do ustawienia + odciągi, coby się nie kiwało. W huraganie fotografował nie będę (raczej). Teleskop nie wystaje wyżej niż jakies 170cm, więc chyba wyższego parawanu nie ma co stawiać. Dzisiaj pomagało nawet jak osłaniałem kurtką od strony wiatru, więc wielkie budowle nie są chyba potrzebne.

 

@sp3occ - ogród to pojęcie względne. Jest tam kilka doniczek, ale generalnie utwardzone, żeby trawa nie rosła. W lokalnej nomenklaturze nazywa sie to 'low maintenance backyard' :)

 

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał trawnik, to by się pewnie dało :P Dlatego pytam o bloczki.

milosz

 

Parawan jako osłona przed wiatrem to w sumie dobry pomysł,

stopy pod ogrodzenia tymczasowe kupisz w każdym markecie budowlanym czy ogródkowym: Praktiker, Castorama, OBI, itd albo nawet na allegro: http://allegro.pl/listing.php/search?string=stopa+betonowa&category=121539&country=1

 

jak chcesz ładniejsze, to szukaj pod hasłem podstawa parasola, do wyboru do koloru: https://www.google.com/search?hl=pl&gs_rn=0&gs_ri=hp&tok=4OQtxD8ryySdL7Hhpk1Yig&cp=17&gs_id=jc&xhr=t&q=podstawa+parasola&newwindow=1&safe=off&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bpcl=39650382&biw=1479&bih=1061&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=ZZLFUNGZOPPb4QTn8IDgBA albo podstawa flagi

mogą być betonowe, kamienne, plastikowe do napełniania wodą, musisz tylko dobrać odpowiednią średnicę słupków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady!

Dzisiaj lub jutro odwiedze lokalny market budowlany. Miałem w planie stojaczek do choinki, więc będzie po drodze z podstawkami do parawanu :) Zdaję sobie sprawę, co potrafi wiatr (też żegluję). Jak mi się uda, to wrzucę zdjęcia.

 

A tak na marginesie, to trochę frustrujące. Jak fotografowałem z balkonu, to narzekałem na daszek, który zasłaniał znaczną cześć nieba. Jak przeniosłem się z balkonu na otwarty teren, to problemem jest wiatr. Aż się boję pomyśleć, jakie problemy będą następne :P

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.