Skocz do zawartości

moje pierwsze astro zdjęcie(nie śmiać się) gang Oriona i nie tylko ;)


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Waham się wstawiać czy nie, ale w sumie to pierwsze które cośtam pokazuje więc wstawie. Zdj robione ze statywu (troche już chyba przesadziłem z czasem albo ze wszystkim po trochu:) Zdj robione wczoraj canonem 350d z kitowym obiektywem na najniższej ogniskowej, przy iso1600, czas 30 sec no i przyslona maks otwarta. Jest to zupełnie surowa jedna klatka, mam zapisane też w raw-ie ale zabardzo nie wiem czy można coś zmienić żeby lepiej trochę wyglądało. Nie zrównajcie mnie z błotem za to zdj ale wszelkie uwagi chętnie przyjmę :)

Zdj wykonałem ok 50 ale na większości nie bardzo udało mi się z ostrością trafić. Nie wiem co więcej napisać :)

IMG_0051.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek - całkiem dobrze. Najważniejsze że jesteś świadom mankamentów tej fotki. Bo i ostrość nie jest rewelacyjna - ale tutaj można dyskutować bo drugi mankament czyli pojechane gwiazdki skutecznie maskuje ten pierwszy :)

Czyli :

1. Musisz opanować ustawianie ostrości na obiektach astro

2. Musisz opanować setup tzn. wiedzić jakie maksymalne czasy możesz stosować bez rzucającego się w oczy pojechania.

3. Musisz opanować stackowanie fotek - wtedy możesz stosować krótszy czas a efekt końcowy będzie lepszy.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj drugie podejście, myślę że z ostrościa lepiej poszło ale obróbka to już totalny chaos:P przydałaby się jakaś książka o podstawach obróbki, może coś polecicie? starałem się robić przy pomocy poradników jakie znalazłem w necie, ale jako że każde zdj czego innego potrzebuje na niewiele się zdały. Jeśli ktoś by miał czas i chęci to mógłbym wrzucić obraz wypluty przez dss. To wtedy wiedziałbym do czego dążyć :)

A teraz o parametrach: canon 350d +kit, ogniskowa 28mm, iso1600, f/4,5, czas 30x8s +5 dark.

 

orion22.jpg

Edytowane przez DarX86
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.