Skocz do zawartości

Teleskop dla dziecka.


waldi11

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

To mój pierwszy post na forum, wiec proszę o wyrozumiałość. Mam zamiar kupić dla mojego syna teleskop, znalazłem na Allegro taki oto model http://allegro.pl/opticon-science-master-se-i3024655681.html . Bardzo proszę o opinię na temat tego teleskopu. A może polecicie coś innego? Zaznaczam, że nie chodzi o jakiś profesjonalny model. Syn ma dziesięć lat. Miejsce potencjalnych obserwacji to wieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop i dołączone do niego zabawki to strata kasy. Podejrzewam, że nawet Księżyc będzie wyglądał fatalnie (tęcza wokół będzie na pewno zapierać dech w piersiach hehe ale nie oto chodzi). Warto poszukać jakiegoś markowego (SkyWatcher, Celestron) Wszystko rozbija się o kasę. Tu w tej samej cenie i z normalnym wyciągiem 1,25" Teleskop Celestron Travel Scope 50 (jest na allegro za 165zł)
Zapytaj przed zakupem tu na forum bo szkoda kasy tracić, ktoś zawsze pomoże.

PS

Teleskopu szukaj tu http://allegro.pl/sprzet-optyczny-teleskopy-124894 a nie w zabawkach ;) ewentualnie w sklepach astromarket.pl , teleskopy.pl .10 latek to już bystre dziecko i hobby może go wciągnąć byle się nie zraził przez pseudosprzęt.

Edytowane przez DuRuS
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DuRuS trzeba pierwsze zapytać czy Pan ma jakiś budżet, będzie prowadził obserwacje z chłopakiem czy chłopak sam, ma jakieś oczekiwania co do oglądanych obrazów i czy któryś z nich zna podstawowe obiekty astronomiczne, jaka ta wieś tzn. jakie niebo, jak daleko oddalona ta wieś od miast itd. następnie jak ma być mobilny teleskop czy ma stać w ogrodzie czy będzie gdzieś przewożony. Jest dużo pytań o które trzeba zapytać, a poza tym od kiedy polecamy zabawki z alledrogo? :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Pulsar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na allegro wystawiają teleskopy.pl, DO i tylko astromarketu brakuje. To ma być teleskop dla dziecka więc logicznym jest, że nie będzie to sprzęt za kilkaset złotych tylko mały traveler. Sam mam 10 letnie dziecko i wiem czego oczekuje mały człowiek i jaki ma zapał do nowych rzeczy- to na bank nie będzie teleskop na lata. Moja córa lubi oglądać Księżyc, Słonko i planety. eM-ki jej wcale nie interesują poza orionem i andromedą. A co do oczekiwań to oczekiwania mają zazwyczaj starsi którzy wiedzą czego chcą a nie dzieci.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak może troszkę nie pomyślałem ale może lepiej było by kupić jakiegoś SW 90/900 jeżeli oczywiście budżet nie jest ogranioczony a jeżeli jest to skyluxa.

 

Tu jest skylux na allegrogo http://allegro.pl/teleskop-bresser-skylux-35x175-i3084006973.html

A tu SW 90/900 na eq 3-2 http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1651&lunety=Teleskop_Sky-Watcher_Synta_R-90/900_EQ-3-2

Edytowane przez Pulsar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tego nie kupowałbym choćby dlatego, że sprzedawca jest bezczelnym cwaniakiem próbującym zrobić z ludzi debili :swear:

Bez określonego budżetu to na razie można gdybać ;)

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.