Skocz do zawartości

NeXstar SLT GOTO z laptop


Myszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów,

 

Od kilku dni zmagam się z uruchomieniem montazu przez laptopa. Połączone są one ze sobą kablem AUX/RS-232 i adapterem USB/RS-232 ponieważ w laptopie nie mam gniazda COM. Z oprogramowania mam zainstalowane takie programy i sterowniki jak: ASCOM, ASCOM Celestron Driver, NexRemote i Stalariu oraz Cartes du Ciel jako planetaria. Niestety, montaż za nic nie chce ruszyć. W systemie, w menedzerze urządzeń adapter jest widoczny jako USB Serial Converter (COM13) i w ASCOMie oraz pozostałych programach i sterownikach, jakie tu wymieniłam wprowadzony też mam port COM13.

Połaczenie laptopa z montażem wygląda następująco:

 

laptop->adapter->kabel AUX/RS-232->montaż.

Dodam, że kabel AUX/RS-232 podłączałam do montażu, jak i do pilota. Niestety, ciągle bez skutecznie.

W ASCOMIE przy kliknieciu na "Connect" pojawiają się komunikaty, iż montaż jest niezdolny do podłączenia lub "Could not link to telescope. Invalid procedure call or argument".

 

Czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z tym problemem? Mnie już sie pomysły skończyły co może być przyczyną tego, że nie mogę montażem sterować z laptopa.

 

Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień adapter usb>rs na porządny. Zakładam że masz budżetowy za 30 pln?

Polecam Ci też instalację TeamViewer'a . To ułatwia pomoc .

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę rzecze Wessel, ja mam 2 budżetowe kable USB>RS232 do mojej "Celiny" i jeden działa a drugi nie.

Jedyne co możesz jeszcze spróbować zanim poszukasz jakiegoś innego kabla, to zainstalować sterowniki ze strony prolific bezpośrednio zamiast tych, które masz z kabelkiem, tylko odinstaluj najpierw te, które posiadasz.

 

Acha, kabelek do pilota, nie do AUX - tak mówi instrukcja.

Edytowane przez Pimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wessel, pimo serdecznie Wam dziekuję za odpowiedzi.

Tak myslę, że przyczyna może być w głównie w adapterze, bo faktycznie mam niskobudżetowy :D

Tak naprawdę jest to adapter bez kabla, a sterowniki sciagnęłam z siedzi po sprawdzeniu Product ID oraz Vendor ID. Te ze strony Profolic miałam, ale nie działały.

 

No nic, chyba pokuszę się o nowy adapter, i tak się może przydać.

A jeszcze zapytam - jaki powinien być ten kabelek do pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.