Skocz do zawartości

Recenzje na temat Celestrona C6-N


Piotr Switek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Jestem srednio zaawansowanym amatorem astronomii, dysponuje narazie lornetkami 6*30 i 20*60 oraz starszym radzieckim 3PT-457 (to chyba ZRT).

Od paru tygodni zastanawiam się nad zakupem sredniej wielkosci Newtona i po przeczytaniu wielu wielu postow na tym i innych forach moj wybor padl na Celestrona C6-N.

 

Prosilbym o wasze opinie na jego temat, zwlaszcza tych ktorzy go posiadaja lub mieli z nim kontakt.

Moje pytania to:

Czy jego montaz - statyw jest na tyle stabilny, ze po podlaczeniu napedu nada się do astrofotografii (w ognisku lub mocujac aparat na zewnatrz tuby)?

W jakie jeszcze dodatkowe okulary warto sie zaopatrzyc, aby uzyskać w miare dobre obrazy zarowno planet jak i DS?

Z gory dziekuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że od paru tygodni jestem właścicielem takiego telpa, więc mogę udzielić ci paru informacji o nim.

 

Statyw jest w miarę stabilny, ale mimo wszystko nie rewelacyjny. Nie wiem, jak będzie się zachowywał bo zamontowaniu napędu, ale obawiam się, że może nie wystarczyć do astrofoto. Radziłbym postarać się o coś stabilniejszego - np. statyw CG-5 Celestrona (stalowe nóżki, mocniejsza konstrukcja, utrzymuje nawet takie giganty jak C10-). Może gdybyś pogadał z Deltą to udałoby ci się dostać taką właśnie konfigurację (C6-N na montażu CG-5) - moim zdaniem nie powinno być problemu.

 

Okularki - zależy ile masz kasy. Ten dołączony 20 mm PL daje całkiem całkiem obrazy, ale wystarcza jedynie do obserwowania gromad otwartych lub poglądowego patrzenia na niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam zamiar w nastepnym tygodniu udac sie od Delty, zapoznac sie ze sprzetem i zobacze co sie da z nimi uzgodnic.

Jesli chodzi o kaske na okularki to wlasnie zastanawialem sie nad dokupieniem u nich X-Cel'a 10 lub 8 mm do planet (oni je sugeruja).

A co z Barlowem? Warto go odrazu brac czy lepiej poszukac czegos lepszego?

Narazie nie zamierzam szalec z powiekszeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.