Skocz do zawartości

Kamera VHS


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ja mam takie pytanko :

 

Co ta ja muszę kupić albo zrobić, żeby podlaczyć taka zwyczajna w swiecie kamerę VHS do teleksopu ?

(tam mam 1.25") oraz do mikroskopu (tam jest nieco mniej ) ? Kiedys robilem takie rzeczy z ręki (zwlaszcza z mikroskopem), ale to jest malo wygodne i ciagle gubi się ostrosć.

 

Lukasz Wieteska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Potrzebujesz oczywiście złączki okularowej projekcyjnej 1,25", mieszka do makrofotografii lub kompletu pieścieni pośrednich i redukcji do obiektywu kamery !!!

 

Janusz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z ciekawości przyłożyłem taką typową kamerę VHS bezpośrednio do okularu. Teleskop był ustawiony na M42, ale efekt był mierny, to znaczy taki, że czerń otaczająca powowdowała jakby "śnieżenie" całego obrazu na ekranie TV(M42 praktycznie nie widziałem) - nie wiem dokładnie jak to opisać. Chodzi o to że jesli filmujemy coś w nocy bez oświetlenia to kamera nie widzi idelanej ciemności tylko właśnie taki "śnieg ciemności". Nie wiem może źle była ustawiona kamera, czy cos takiego.

Ma ktoś pojęcie o czym ja pisze bo zdaje się że sam tego dokładnie nie kumam ??? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z ciekawości przyłożyłem taką typową kamerę VHS bezpośrednio do okularu. Teleskop był ustawiony na M42, ale efekt był mierny, to znaczy taki, że czerń otaczająca powowdowała jakby "śnieżenie" całego obrazu na ekranie TV(M42 praktycznie nie widziałem) - nie wiem dokładnie jak to opisać. Chodzi o to że jesli filmujemy coś w nocy bez oświetlenia to kamera nie widzi idelanej ciemności tylko właśnie taki "śnieg ciemności". Nie wiem może źle była ustawiona kamera, czy cos takiego.

Ma ktoś pojęcie o czym ja pisze bo zdaje się że sam tego dokładnie nie kumam ??? ;D

 

Takie kamery są za mało czułe do DS, jedynie księzyc i planety.

To śnieżenie to był szum CCD i towarzyszących mu wzmacniaczy.

 

Pzdr

 

PS. Czyłość CCD jest w penym stopniu ustawiana z automatu przez czas ekspozycji. Jednak przy długich czasach ujawniają się szumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze S&T z lipca 2001 są pokazane zdjęcia Merkurego z kamery Canon, które wykonał Steve Massey. Rewelacja :o. Nie wiem jak to było robione , ale widoczne są kratery na Merkurym. Wspomniane jest, że kamera SVHS i obróbka cyfrowa. Teleskop ( nie pisze jaki, ale fragment widać ) na mój gust to SC 10" lub 12 ". Są też zdjęcia przejścia Saturna obok Księżyca i Jowisz wykonane przez Rona Dantowitza, który robił również inne rewelacyjne zdjęcia. Czy może ktoś wyjaśnić zastosowaną technikę robienia i obróbki tych kompozycji. Dodam, że kamera jest w projekcji okulkarowej mocowana na stelażu z płaskowników . Obiektyw tak na "oko" w odl. 1 cm od okularu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to do DS sie nie nadaje zupelnie, nie ta czulosc (cos chyba kolo 0.2 luxa). Ja myslalem o zakryciach i to tych jasniejszych gwiazd !!

 

Lukasz Wieteska

Lukaszos@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.