Skocz do zawartości

A Ty wybierałeś lornetkę przez 6 lat?


.przemas.

Rekomendowane odpowiedzi

Lorneta SkyGuide pojawiła się ponownie w DO. Wczoraj kosztowała jeszcze niecałe 800 zł, dziś kosztuje 100 zł więcej. Wczoraj zostawiłem w zakładce "Opinie" zapytanie czy w jakiś sposób poprawiono efektywną średnicę obiektywów z 63 mm na 70 mm. Niestety mój komentarz się nie pojawił, co mnie mocno zastanawia, bo do tej pory słyszałem pozytywne opinie o tym sklepie. Czy ktoś wie coś na ten temat? I skąd ten skok cenowy?

 

Jaka była cena wcześniej to nie wiem ale dziś w DO w Warszawie kupiłem SkyGuida za 874 zł. Samo wykonanie robi wrażenie, pole widzenia całkiem przyzwoite i obserwacje za dnia bardzo dobre. Co prawda nie są to szkła ED ale lornetka z nimi kosztuje prawie 2 razy tyle...

 

Póki co mam ją pół dnia więc nic więcej nie napiszę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że cokolwiek poprawili jak ciągną to z United Optics (BA5) i to małymi partiami (co 2 lata ), więc nikt specjalnie nie będzie zmieniał projektu i udoskonalał linii produkcyjnej. Zastanawia mnie cena, bo kwoty rzędu 900 zł za obciętą aperturę czynną do 63 mm bym nie dał. Lepiej dołożyć i kupić TS-a 15x70 w wersji BA8.

Miałem i jedną i drugą, BA8 zdecydowanie lepsza i daje trochę jaśniejszy obraz na niebie (jest to łatwo zauważalne).

Sky Guide ma obraz w zimnej tonacji, przez co bardziej ujawnia się aberracja chromatyczna, na mój gust jest za dużo fioletu.

 

W ogóle ostatnio ceny w Delcie robią się horendalnie wysokie (pewnie waluta, a może Chiny żądają coraz więcej za tę samą jakość), byle tuba SCT 8" już ponad 4,5 tysia, już o nieaktualizowanym pdfie co jeszcze mają w wyprzedaży nie wspomnę. Schodzą na psy i tyle w temacie.

 

ED w Extreme to pewnie też ściema - w końcu by podali gatunek szkła, żeby każdy wiedział co kupuje, ale wtedy obrazy powinny być bez żadnej aberry w powiększeniu 15x nawet przy nieosiowym patrzeniu.

 

Ja aktualnie jestem przy budżetowym Nikonie EX 10x50.

Edytowane przez bajastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.