Skocz do zawartości

Nagły problem z guide.


JacekE

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie proszę w nagłym problemie.
Jaka to przyczyna ? - 3 dni temu wszystko grało, wcześniej nigdy się nie zdarzało icon_evil.gificon_rolleyes.gif
Guide po ST4 - I Dec Guide Mode robi się off i guiduje bez icon_sad.gif (montaż CGEM, kamerka ALccd 5)
Spróbowałem po ASCOM - idzie ale dość mocno szaleje huh.gif
Kable ST4 dobre 2 sztuki oryginalne.
Gdy włączę później na wykresie, działa tylko wariuje oś DEC może korekty za słabe icon_rolleyes.gif - przecież to nie jest normalne icon_rolleyes.gif
Montaż kilka dni stał na zewnątrz może coś ,,przyrdzewiało" - już nie wiem co robić - ktoś spotkał się z takim problemem huh.gif
Taką piękną noc zmarnowałem na walkę z guidingiem icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

guwno.JPG

guwno1.JPG

guwno3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy kalibracji DEC było słychać, że porusza tą osią? Bo rzeczywiście, dziwnie to wygląda. Nie wiem, jak to wygląda w montażach Celestrona, ale EQMOD ma opcję ustawiania prędkości guidingu względem prędkości śledzenia. Domyślnie jest ustawiona na 0.1x lub 0.25x w przypadku ST4. Sprawdź, czy u ciebie jest taka opcja i zwiększ ją do np. 0.7x. Innego pomysłu na razie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie to sprawdzić, w PHD po uruchomieniu wskazuję kamerkę, montaż w zakładce Mount jest ustawiony na On-camera naciskam ,,Teleskopka" - Connect to telescope i to wszystko. Następnie zielona strzałka - łapię gwiazdkę i kalibracja.

Montaż pracuje bardzo cicho nie zwracałem na to uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek .

Ja zmienielem ustawienia kiedy borykalem sie z problemem guaidingu jak pamietasz.

Max RA duration jest 1000. Default setup jest na 150 dla Max Dec duration. Na SGL wyczytalem ze powinien byc taki sam jak dla RA czyli 1000. Zrobilem tak i guidunig mi dziala. Moze w tym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie troszkę - niepokojąco szaleje wykres jak EKG u zdenerwowanego człowieka.

W moim wypadku po ST4 to żaden dodatkowy kabel. Mam 1 kabelek USB do laptoczka (od rozdziałki z hubem przytwierdzonej do monta, do którego wchodzą kabelki kamerki guide i kamerki).

Ewentualne korekty - centrowanie, robię za pomocą BT

Marku - spróbuję - choć nigdy w ustawieniach nie musiałem ,,grzebać".

 

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie troszkę - niepokojąco szaleje wykres jak EKG u zdenerwowanego człowieka.

 

A jaki wtedy masz RMS? Tak mniej więcej wygląda u mnie wykres, czasem odchodzą wyższe piki, RMS utrzymuje się na poziomie ok. 0.4 - 0.6, co jest wystarczające, aby gwiazdki nie były pojechane.

guid.jpg

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wyglądał tak jak pierwszy, od wczoraj po komunikacie Dec calibration fajled wygląda jak na dole niebieski do kitu a czerwony idzie idealnie po osi. Po włączeniu na siłę dec lata jak głupi (nie zrobiłem screena ale tak mniej więcej)

guwno 6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie istnieje smiley.gifsmiley.gifsmiley.gif
Dzięki Włodek, dzięki Iluvatar, dzięki Rik, dzięki Marek - najpierw troszkę popodnosiłem parametry calibration step - ale za 4 razem wróciłem prawie do domyślnych.
Włodek Anwa ,,zapodał" mi pomysł aby nie wskazywać gwiazdki samemu tylko wybrać z Tools - Auto-select Star wybrał - takiego wypierdka, że nigdy bym jej nie wybrał i cała kalibracja trwała na 1/3 papierocha (Palenie Zabija) i upragniony komunikat GUIDING
Wszystko zielone, wykres perfekt cool.gif
Jeszcze raz DZIĘKI za wskazówki smiley.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.