Skocz do zawartości

Bresser Messier 203/1000 na LXD 75 GoTo


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA: Oferta grzecznościowa. Właścicielem jest Thomas z FA, proszę o kontakt na moje PW lub nr Thomasa: 502 416 104.

 

Witam,

Mam na sprzedaż używany teleskop Bresser Messier N203/1000 na montażu Meada LXD75 GoTo. Jestem jego pierwszym właścicielem. Wprowadziłem w nim pewne udoskonalenia.

 

- wyciąg Crayford 2”/1,25” z mikrofocuserem 1/10 (fabryczne teleskopy tej firmy wyposażony był w wyciąg zębatkowy)

- szukacz Red Dot – moim zdaniem bardziej przydatny przy teleskopach z Go To ale jeśli ktoś będzie chciał oczywiście istnieje możliwość zamontowania szukacza optycznego. Swój sprzedałem gdyż nie używałem go zbyt często.

 

Lustro główne jest w bardzo dobrym stanie. W jednym miejscu lekko widoczna smużka (mały zaciek) nie wpływa to w żaden sposób na jakość obrazu. Teleskop posiada zupełnie nową tubę wymienianą w sierpniu tego roku. Tuba o ogniskowej 1000mm swiatłosiła F4,7

Montaż nosi ślady użytkowania małe zadrapania na statywie oraz odpryski farby na ciężarkach (widoczne na zdjęciach). System GoTo działa bez zarzutu i teleskop bez problemu wyszukuje obiekty. Posiadam pełna dokumentacje, instrukcje w języku polskim. Do zestawu dołączam dwa okulary typu Plossl 10mm i 25mm oraz fabryczny zasilacz na baterie.

 

Cena 3300 PLN. Możliwy odbiór osobisty w Poznaniu. Mogę również dostarczyć teleskop w promieniu 100km od Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba sprzedana.

 

Cena montażu Meade LXD 75 GoTo: 2200 PLN.

 

Do montażu dołączam oryginalny zestaw na baterie Meade oraz zasilacz z możliwoscią podłączenia do sieci 230V.

 

Szczegóły w osobnym ogłoszeniu: http://astropolis.pl/topic/42621-monta-meade-lxd-75-go-to-autostar-statyw/?p=510464

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.