Skocz do zawartości

Dopasowanie kamery do wyciągu..


Prorok78

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:) W związku z 'hurtową' zmianą sprzętu mam kilka pytań i gwałtownie potrzebuję pomocy...

 

Dzięki jednemu z naszych kolegów (dzięki Adam), jedzie do mnie Orion VX 10" F4.8 ze zmienionym wyciągiem ze standardowego na Moonlite i kawałkiem RoboFocusa - silnik jest, muszę zdobyc 'centralke':).

Tuba zawiśnie na EQ6, który juz czeka na słupku.

Guiderem będzie SW80/400 z Life Cam Studio w przerobionej obudowie.

 

Do tego (ograniczone mocno fundusze), zakupiłem na poczatek dość tanią, ale o w miare dobrych parametrach kamerkę (Starlight Express MX716). Kamera ma interface USB2, aktywne chłodzenie do -30' poniżej otoczenia, QE na pozioie 70% i rozmiar pixela 8,6x8,3 przy rozdzielczości 752 x 580. Oczywiście matryca mono, Sony CCD ICX249AL. Do tego jest lekka, niewielka i była tania (relatywnie do cen sprzętu astro) :)


Teraz tak:

- czy ktoś z Was używał takich kamer (lub podobnych) i cos może mi podpowiedzieć?

- czy będę potrzebować kombinować coś ze złączkami żeby to porządnie połączyć z wyciągiem i być w stanie złapać ostrość?

- czy MPCC będzie potrzebne/wskazane czy nie?

- jakie koło filtrowe do tego dopasować (na razie myślę o LRGB i ewentualnie Ha - czyli kółko 5 pozycyjne)...

 

Uff... póki co tyle... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Adam jak jest z tym wyciągiem ? Ty go obniżałeś/podnosiłeś lustro ? Bo kamera za cholerę nie mogę focusa złapać, a np okular 12mm łapie ostrość wsuniety w wyciąg tylkko do połowy i to na maksymalnie wysuniętym wyciągu - czyli strasznie wysoko... podejrzewam że kamera podobnie ...

 

EDIT: Złapałem ostry odległy komin kamerką.... po dokręceniu do kamery złączki....75mm.... Zastanawiam się czy nie podnieść wyciągu.. byłoby sztywniej... KOło filtrowe zabierze około 20-22mm, ale zostanie jeszcze 50...:(

Edytowane przez Prorok78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się złapać focusa 29mm od początku wyciągu więc nie będe mieszał - koło filtrowe doda jakieś 20-22mm więc focus będę mieć na około 7-9mm wysunięcia..

Problemem będzie później korektor...Np. MPCC potrzebuje około 50mm backfocusa.... Ja będę mieć powiedzmy 8+17.5 (backfocus kamery), a to oznacza że prawdopodobnie będę musiał .... opuścic wyciąg a nie podnosić go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.