Skocz do zawartości

Huby USB którę są dobre do astro celów


Dyoda

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że taki temat już gdzieś był ale nie mogę znaleźć więc odgrzewam temat.

Mam hub USB marki Biedronka 3 portowy i jak podłącze do niego jedno urządzenie jest ok nic się nie dzieje jak podłącze drugi to już wszystko zwalnia a jak podłączę trzecie to wszystko zamiera na jakiś czas a jak podłączam lub odłączam zasilacz od laptopa to jest koniec laptop pokazuje znaleziono nowy sprzęt czyli wszystko o było podłączone zgubiło komunikację. A ja chce podłączyć tylko kamerkę PHILIPS SPC900NC do guidowania konwerter FT245R do sterowania montażem i na końcu canona 40D żeby go kontrolować z APT. Generalnie huba połączam do portu 2.0 High Speed a kable nie są za długie bo kabel od huba do lapka 3m od huba do canona 1,8 od huba do kamerki 2m od huba do konwertera 0,5m.

Dajcie propozycje które huby USB są dobre i tanie i gdzie je kupić mogą być z zasilaniem i bez byle spokojnie obsłużyły 3 urządzenia.

 

P.S. Ktoś mi kiedyś na zlocie w Roztokach mówił że testował różne a najlepsze okazały się jakieś najtańsze chyba z Auchan lub jakoś tak.

Edytowane przez Dyoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego bez problemów http://esperanza.pl/esperanza-usb-2-0-hub-4-porty-ea127,182,775.html . Ma gniazdo zasilania więc można podłączyć zasilacz. Wcześniej pracował z Canonem, QHY5, konwerterem EQMOD i focuserem. Teraz steruje kamerką, kołem, focuserem i QHY5 i potrzebuje zasilania (z powodu kamerki QHY5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam

http://www.digitus.info/pl/produkty/akcesoria/huby-usb/hub-usb-slim-spider-da-70216/

 

miałem kiedyś do niego zasilanie - pasują zasilacze od starych Nokii (malusia wtyczusia ;) )

ale zrezygnowałem z zasilania bo poza kłopotem z kolejnym kabelkiem absolutnie nic nie wnosiło do zestawu

 

AstroPozdro

 

"Pajonk" jest ze mną cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyoda a zobacz we właściwościach menagera urządzeń właściwości zasilania tego koncentratora i zobaczysz że SPC900NC zżera 500 mA, czyli całą moc dostępną na port. Musisz kupić huba z zasilaniem i to dobrym zasilaniem, tym bardziej że kabel do kamery masz bardzo długi, bo łącznie 5m.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.