Skocz do zawartości

Szukacz


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie obserwacje dowiodły mi całkowicie bezuzyteczność mojego szukacza. 30 mm to za mało. W AstroKaraku znalazłem 4 pasujące mi nowe szukacze

 

7x50 mm z opr. regulacyjną i wymiennym okularem achr. 40 mm 4,8° 265 zł

9x60 mm z opr. reg. i wymiennym okularem Kellner 31 mm 4,1° 325 zł

9x60 mm z opr. reg. i nasadką 90°/ 2" z wymiennym ok. Kellner 31 mm 4,1° 495 zł

8x50 mm (Soligor) z opr. regulacyjną i z okularem z krzyżem nitek 4,6° 249 zł

 

który wybrać do 20 cm Newtona (mój wybór zaznaczyłem pogrubioną czcionką)

 

Pytanie do Janusza

Który z nich można by było od razu zamówić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym jeszcze dzis zamówił ten szukacz i okular PL 40mm, czy dało by radę wysłac to jutro priorytetem. Potrzebuje do soboty.

 

Szukacz 9x60 mm z opr. reg. i wymiennym okularem Kellner 31 mm 4,1° 325 zł

Plössl (Antares) 40 mm 52° 1,25" b.d. 175 zł

 

szybkie pytanie: Czy ten okular z szukacza Kellner 31mm to jakiś std. rozmiar ?

 

:P:):D:P:):D:P:):D:P:):D:P:):D:P:):D

 

Jak tak złoże dziś zamówienie na www, ale musi być !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

I będzie kurna wujek od razu z wyjściem 2" i redukcją w kompleciena okular K-31 o rozmiarze 1,25" :salu:

Czy sądziłeś kiedykolwiek że będziesz miał szukacz z wyjściem na okuary 2". twój Optisan 200mm ma chyba wyciąg 1,25" :shock: :?:

Walnij tylko prawidłowy formularzyk zamówień a odczujesz od razu jakść szukacza z Astrokraka :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Zaraz wypełnie formularzyk

 

I będzie kurna wujek od razu z wyjściem 2" i redukcją w kompleciena okular K-31 o rozmiarze 1,25"

 

Extra

 

Czy sądziłeś kiedykolwiek że będziesz miał szukacz z wyjściem na okuary 2". twój Optisan 200mm ma chyba wyciąg 1,25"

 

Nigdy mi to do głowy nie przychodziło, chodź ostatnio coraz częściej! Optisan ma standardowo wyciag przygotowany dla okularów 1,25". Jednak składa się z 4 gwintowamnych złączek redukujących rozmiar na wyciagu 60 mm !!! do 31,75 mm. Ponieważ lusterko eliptyczne jest również duże, a wyciag na początku ma 60 mm, zapewne da się zrobić z tego przejście do wyciagu 2". Z tym zwrócę się do Ciebie w najbliższym czasie i zakupie okulary 2" :)

 

Walnij tylko prawidłowy formularzyk zamówień a odczujesz od razu jakść szukacza z Astrokraka

 

Wiem, że będzie OK. Nasza Katowicka grupa obserwacyjna przygotowuje się do obserwacji w sobotę i od razu da się to zauważyć. Może ktoś napalony jakością zechce też kupić :)

 

Jaki jest całkowity rozmiar szukacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.