Skocz do zawartości

Sprawdzenie kamerki CCD w warunkach domowych.


JacekE

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Szanownych Astro Fotografów pytanko - bo nic mi do głowy nie przychodzi, a znając życie na pogodę bezchmurwną troszkę poczekam (była 2 dni po 2 miesiącach).

Jak sprawdzić działanie CCD w domu?? - Z planetarną niema problemu, a CCD (Meade DSI III PRO)???

 

Ostatnio mi oślepła - mam nadzieję, że powodem był mróz - wystawiona przy -10 uruchomiona po 2 godzinach, gdzie temperaturka była juz około -12.

Widziała gwiazdki dopiero po minimum 300s naświetlania - jedynym obiektem, który był widoczny przez jej ślepie był Jowisz. Dlatego ostrości nawet nie mogłem ustawić.

Dla ułatwienia dodam, że na światło reaguje - świecę - ekran biały natychmiast. Zaglądałem od przodka i świeciłem latarką w czasie sesji i matryca nie wyglądała przez filtr L na zmatowioną. (może od tyłu przymarzła, ona ma bezpośrednio ,,zimny" palec na czipie od zewnętrznej obudowy (radiatora) ??

 

Wszelkie wskazówki bardzo mile widziane smile.png

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zaszła szronem - głowny czip ??

to OSC czy mono? reaguje na kolory w domku w ciepełku??

 

Mono - tak jak napisałem, ,,od góry" nie wyglądała na przyszronioną. Tak jak pisałem , tam jest taki zimny paluch połączony z obudową i opierający się od tyłu na czipie matrycy - może to to ??? - taka mam nadzieje, ale nie ukrywam, ze spać spokojnie nie mogę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę chyba jednoznacznie stwierdzić, ze przyczyną fixa kamerki był mróz.

Poniżej fotka z dnia dzisiejszego, czubka nadmorskiej sosenki oddalonej około 900m przez okno przy lekkim wiaterku przez apusia 90/600 :-)

Dziękuje za podpowiedzi w wątku i na PW :-))

Kamerkaspraw.JPG

 

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc dziwny przypadek miales. Urzywam czasem DSI III Pro w roznych temperaturach i zawsze bylo ok. Kamera jak jest nieurzywana, to lezy sobie w kopule na wszystkich mrozach.

Dziwne jest to tym bardziej, ze kamery sa stworzone do pracy w takich warunkach, a -12 to nie jest jeszcze ekstremalna temperatura.

 

W kazdym razie ciesze sie, ze problem rozwiazany :) DSI pozwala stosowac bardzo krotkie czasy, przez co jest latwo ja testowac (moj atik ma min czas 200ms, wiec testy dzienne odpadaja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc dziwny przypadek miales....... DSI pozwala stosowac bardzo krotkie czasy, przez co jest latwo ja testowac .....

 

Przypadek jak przypadek - nie takich Ludziska doświadczali ;-)

A co do czasów to rzeczywiście pozwala na króciutkie np. 0,001, tylko w panice, że padła o tym zapomniałem - stąd mój ,,help" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.