Skocz do zawartości

Teleskop Orion SkyQuest XT8 Okazja


renifer

Rekomendowane odpowiedzi

to bedzie pierwszy mój teleskop, warto go kupic ?? czy dozbierac na nową synte 8

http://tablica.pl/oferta/teleskop-orion-skyquest-xt8-okazja-CID767-ID3QJ4N.html#c1034a50f3

 

Czy warto??

Wszystko zależy gdzie będziesz nim obserwował ??

Jeśli ciemne niebo, jeśli nie z balkonu.To zapewne tak.

Jedno zdanie mnie martwi ,,bez większych rys na zwierciadle głównym" - zażycz sobie dokładnych fotografii zwierciadła głównego - jak te rysy wyglądają i ile ich jest naprawdę ?? No i czy lustro nie jest zmatowione z jakimiś trwałymi zaciekami (nie wiadomo w jakich warunkach był przechowywany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto??

Wszystko zależy gdzie będziesz nim obserwował ??

Jeśli ciemne niebo, jeśli nie z balkonu.To zapewne tak.

Jedno zdanie mnie martwi ,,bez większych rys na zwierciadle głównym" - zażycz sobie dokładnych fotografii zwierciadła głównego - jak te rysy wyglądają i ile ich jest naprawdę ?? No i czy lustro nie jest zmatowione z jakimiś trwałymi zaciekami (nie wiadomo w jakich warunkach był przechowywany).

 

teleskop znajduje sie 15 km od mojego miejsca zamieszkania, mogę bez problemu podjechać jak samemu to ocenić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał tego teleskopu, wcześniej sprzedający wystawił go za 950zł. Napisałem mu wtedy że to raczej cena nie odpowiednia bo za to można już prawie mieć nówkę SW, to mnie zrównał z ziemią.

Poza tym na giełdzie stoi SW8 za 580zł :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To - jak ktoś postępuje nie jest miernikiem jakości teleskopu.

Kolega jedzie sprawdzić organoleptycznie i to będzie najlepsza ocena. Jeśli Kolega renifer nie jest w stanie określić stanu teleskopu - proponuję zabrać ze sobą kolegę znającego się na rzeczy - nie można tak wyrokować zaocznie - można stracić dobra okazję :-)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w swoim profilu napisane gdzie mieszkasz - wizyta w sklepie astro i rozmowa ze sprzedawcą połączona z organoleptyką zapewne by pomogła.

A tak - cóż ... Dokładne obejrzenie luster, Płynność prowadzenia, wetknięcie okularków, które są w zestawie - sprawdzenie pokrętłami jak widać (choć zapewne nie będzie kolimacji) - tu jest problem z Newtonkiem...

Szukaj kolegi w okolicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takiego staruszka nie więcej niż 600-650 PLN. W zależności od stanu mechaniki i optyki. Zgaduję, że wyciąg jest zębatkowy co obecnie jest już przeżytkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Eh renifer nie wbija a chciałem dowiedzieć się co z tym teleskopem :)

 

renifer nie wbija bo sie nie zna i sie nic nie dowiedział wiec zrezygnowałem :(

szkoda mi troche 600zł w błoto zwłaszcza jak synte kupie za1000 nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to łatwo powiedzieć "dołóż 2 stówki i będziesz miał", bo często ta górna granica to już jest po dołożeniu, ale spójrz na to:

http://astropolis.pl/topic/44113-sprzedam-sky-watcher-synta-skdob-10-pyrex/?do=findComment&comment=528774

to tylko przykład, że pojawiają się takie oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.