Skocz do zawartości

Ksiezyc ANALOGOWO :)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tylko cyfra i cyfra! A ja na przekor pokazuje, ze zwykla lustrzanka tez mozna. Zdjecie robione jakos pod koniec kwietnia, ale dopierow wywolane. Skanowane na faxo/skanerze - nie jestem u siebie, wiec jakos mierna (tego skanera).

Klisza o czulosci 400, ogniskowa 2400mm.

 

ksiezyc_04_x.jpg

 

Dzisiaj planowalem zrobic pierwsze foty marsa, ale widze, ze juz mnie Malek uprzedzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw - na duzej odbitce wyglada fajniej :) - tylko mam maly problem. Jedyna zmiana jaka byla tu poczynina na kompie, to dolozenie malutkiego kawaleczka po prawej stronie - niestety przy 2400 minimalnie nie miesci sie w kadrze. Potrzebuje chyba dorobic sobie barlowa 1.5x, albo 1.8x :)

 

Moim zdaniem duza odbitka miazdzy ogladanie malych zdjec ccd na ekranie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna fotka Adam. Myslę, że wiele osób robi "analogami", ale fotek tu nie pokazuje bo trzeba poskanować. Nie każdy może i nie każdemu się chce. Z aparatu cyfrowego jest juz gotowe i można działać prawie "Live".

 

 

 

Moim zdaniem duza odbitka miazdzy ogladanie malych zdjec ccd na ekranie :)

 

Zgadzam się. Mimo iż robię tylko cyfrowo wolę potem ogladać fotki na papierze niz na monitorze. Zrobiłem odbitke A4 "swojego" Księżyca zrobionego cyferką i naprawdę jestem pozytywnie zdumiony rezultatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fc22438f.jpg

 

 

To mój Księżyc na pięć godzin przed zaćmieniem.

Aparat Canon Powershot A 60 + obiektyw Rubinar 4,5/300 +okular 15mm i obróbka w registaxie. Na zdjeciu orginalnym mocno widoczna niebieska obwodka wokół zachodniej połówki Ksiezyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie zapomnij tylko, że Twoje zdjęcie to zwierciadlane odbicie, ale ładna ta Twoja fotka. Ja też robiłem wiele razy Księżyc i nie jest łatwo dobrze naświetlić całą tarczę. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki ladne :) Choc przyznam ze niepelny ksiezyc wyglada lepiej niz w pelni. Wydaje mi sie ze albo fotka hanysiaka jest przepalona albo za bardzo obrobiona... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Panie Janie Drogi,moja fotka Księżyca faktycznie jest mocno obrobiona ale tylko w ten sposób potrafiłem wyeliminować aberację (kolor niebieski),ktora pojawiła sie za sprawą albo okularu od Rosyjskiej lornetki 20x60 albo obiektywu mojego cyfszaka...

Na otarcie moich łez rozpaczy i smutku załączam "Kopernika" nagranego podczas ostatniej sprzyjającej fazy..

 

fc1e6aed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanysiak, aberracje można wyeliminowac chociazby poprzez zapisanie obrazka w skali szarosci. Inny sposob to zabawa z nasyceniem kolorów : wystarczy zminimalizowac nasycenie barw jak inebieska (jesli obwodka jest niebieska) lub czerwona (jesli jest czerwona) :)

 

Mi sie i tak ta fotka podoba bo to koleczko jest sliczne :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.