Skocz do zawartości

KOLIMATOR


Kimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przez email otrzymałem od pana Leszka informację, iż jest gotów podjęcia się wykonania nowej partii kolimatorów.

Musi być conajmniej 10 chętnych

Koszt tak jak zawsze 150zł + koszty przesyłki

Czas wykonania kolimatorów 2-3 tygodnie

Jednocześnie zaznaczam że kontakt w tej sprawie z panem Leszkiem możliwy jest tylko przez email (nie przez forum) Dlatego chętnym proponuje pisanie do pana Leszka oraz stworzeniue listy na forum, żeby wiedzieć ilu nas jest. Każdy chętny musi napisać emaila do pana Leszka.

Kontakt do pana Leszka na stronie: http://www.lx-net.prv.pl (dla nie zorientowanych :) )

Lista:

1. Ja (Kimo) :)

 

[ Add: Wto Cze 29, 2004 9:36 ]

Nikt nie chce kolimatorka :?: :( To potem proszę nie pisać że nie możecie skolimować telepa... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty młody wiesz o kasie wiesz ile przieciętny polak musi pracować na 150 zł :? jesteś cwany bo zgarniasz kapuste od rodziców albo na jakies urodziny, i reszte masz w nosie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że tak właśnie znalazłem pryzme w garażu dzięki której sam sobie go wykonam za pare zł :Beer: chociaż zastanowie się jeszcze czy taki kolimator to przypadkiem nie tzw gadżet a nie uzyteczne użądzenie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie "wzbudziliscie" ;)

 

Ja tez sobie zrobilem (i nawet wpadlem na prosty patent odnoscie wysrodkowania wiazki) z lasera za 10zl.

Pozniej okazalo sie, ze kazde punkniecie powoduje zmiany kata promienia no i nie udalo mi sie tego rozwiazac:(

 

Dlatego "na tarczy"...pytam sie....ILE JUZ SIE OSOB NAZBIERALO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty młody wiesz o kasie wiesz ile przieciętny polak musi pracować na 150 zł :? jesteś cwany bo zgarniasz kapuste od rodziców albo na jakies urodziny, i reszte masz w nosie :?

 

Czyli Twoim, o przepraszam, Pana zdaniem wydaję 150zł lekką ręką. Aha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w nim widzisz takiego trudnego mając dostęp do tokarek i innych narzędzi :D 8) a po drugie sam masz na oku symetryczność wszystkich detali, w przeciwnym wypadku cała użytecznośc kolimatora traci zupełny sens 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mifau, sprubuj użyć pryzmy do tedo celu co masz z nim problem :D  8)

 

Czekaj.....

Problem mialem z mocowaniem lasera w samej rurce (btw. do skonstruowania kolimatora dobrze nadaja sie mosiezne rurki od U-botow).

 

A o metodzie, o ktorej piszesz...iniestety nie slyszalem (czy nie czytalem) :( (a pewnie powinienem;->)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryzma wygląda tak: wkładasz w nią laserek w obudowie i obkręcasz o 360 st, dobrze wyjustowany laser będzie zawsze świecił w tym samym miejscu np na ścianie 8)

Pryzma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryzma wygląda tak: wkładasz w nią laserek w obudowie i obkręcasz o 360 st, dobrze wyjustowany laser będzie zawsze świecił w tym samym miejscu np na ścianie 8)

 

 

Aaaa.....no to ja bardzo podobnie robilem, ale bez "tego czegos" :)

Tez obracalem laserkiem i dazylem do teo, aby podczas obracania punkt (na odleglej o pare metrow scianie) nie zataczak kolek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.