Skocz do zawartości

Sprzedam lustro 230/1500 - Newton


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam lustro 230/1500 - Newton wraz z lusterkiem bocznym i rurą. Bardzo dobra technika wykonania, przez osobę zajmującą się tym od prawie 20 lat i wykonującą lustra dla Uniwersała. Dokładność 1/8 lambda (dla lambda 550 nm). Lustro pokryta jest warstwą zabezpieczającą w próżni. Grubość szkła 2.5 cm. Kontakt: marekzagrobelny@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w związku z tym kilka uwag, które proszę potraktować życzliwie, bo i one są życzliwe:

 

Dlaczego nie publikujesz tego ogłoszenia na tutejszej giełdzie?

 

Dlaczego publikujesz to ogłoszenie w dziale z oprogramowaniem astronomicznym? Czyżby to był symulator lustra?

 

Jak chcesz to lustro szybko sprzedać, to nie wspominaj o Uniwersałach, bo nikt Ci tego nie kupi.

Pan Socha może i robi dobre lustra, ale nie kojarz jego nazwiska w jednym miejscu z "U". Jeżeli to nie jest p. Socha, to czemu krępujesz się z podaniem źródła, z którego pochodzi lusterko?

 

Skąd wiesz, ze to 1/8 lambda? Tylko nie pisz, że sugerujesz się tzw. certyfikatem wyrobów firmy "U". Ja mogę Ci w Corelu zrobić lepszy, np. na 1/16 lambda.

 

Co z tego, że lustro pokryte jest warstwą zabezpieczającą w próżni, skoro większość obserwacji amatorskich prowadzona jest jednak z powierzchni Ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!Czemu tak krytykujecie Uniwersala?CZy cos z wyrobami tej firmy jest nie w porzadku?Mialem zamiar wymienic sobie teleskop na wiekszy,wlasnie Uniwersala, ale zwatpilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodze z Ziemi :)chyba... ;D Ale nie dziwcie sie bo ja jestem bardzo bardzo poczatkujacym astronomem(jesli wogule moge uzywac tego zaszczytnego tytulu)Uniwersal jest najtanszy a jak sie ma 15 lat to sa problemy z kasa.lepiej miec U niz nie miec nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najtańszy a wręcz przeciwnie.

 

Ja mogę Ci zaoferowac 150mm Newton za niecałe 1300 zł.

Zresztą więle było trzeba było pisać. ::)

 

Sądze, że trzeba było by zrobić jakąś oficjalną listę dystrybutorów wszystkich teleskopów w Polsce, tak aby każdy nie musiał się gubić w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pamietacie teleskop Michala K...?

Chcialbym robic takie zdjecia jak jego U :P

 

Pamiętamy. Teleskop musi być dobry, bo Michał do końca nie potrafi się z nim rozstać. Pod jego zdjęciem (Michała) jest napisane, że wciąż są razem. ;D

 

No chyba, że źle to interpretuję bo może jest tak: niezadowolony klient zwrócił teleskop Michałowi i Michał dalej jest właścicielm U. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezupelnie.wlasnie chce sie z nim roztac!Ja mam najnizszy model i od poczatku nie spodziewalem sie rewelacji,no i jak sie spodziewalem tak jest.Chce wymienic sobie teleskop bo mysle ze wiekszy bedzie mi lepiej sluzyl.Myslalem o wiekszym U ale widze ze to nie bylby trafny wybór, bym sie niezle wpakowal...Dzieki za rady,macie jak w banku ze nie kupie U,ale co mi doradzacie?(tak gdzies do 150mm)(kurde polskie litery mi nie wskakuja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.