Skocz do zawartości

Guider via telescope


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kiedy go nagrywałem nie wiedziałem jakie są Twoje oczekiwania ;)

To zupełnie normalne - nie przejmuj się :)

 

Wracam do pierwszego pytania, czy Ktos praktycznie guidował via telescope ? Czy tylko w tutorialu ?

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie normalne - nie przejmuj się :)

Nie wiem dlaczego miałbym się przejmować, że uważasz za normalne, że coś nie odpowiada Twoim oczekiwaniom :) Ale jeśli je jakoś sprecyzujesz to zapraszam do wątku z tymi nagraniami http://astropolis.pl/topic/44908-maxim-dl-video-tutoriale/ .

Cały czas guiduję via Telescope przez EQMODa - również w tutorialu.

Edytowane przez jolo
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego miałbym się przejmować, że uważasz za normalne, że coś nie odpowiada Twoim oczekiwaniom :) Ale jeśli je jakoś sprecyzujesz to zapraszam do wątku z tymi nagraniami http://astropolis.pl/topic/44908-maxim-dl-video-tutoriale/ .

Cały czas guiduję via Telescope przez EQMODa - również w tutorialu.

Czyli kabel ST4 masz wtedy wypięty, bo o konkrety mi chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe dopiero teraz przeczytałem temat. Tak , ja tak robiłem z HEQ5 SYnScan Pro i Maximem. Kamerą guidującą był a RGH SIBG. To jest tzw. pulse guiding i driver montażu musi dopuszczać taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest taka - eqmod steruje ruchami montażu w procesie goto itp, generalnie po naciśnięciu guzika montaż jedzie W-E albo N-S. Pulse guide via telescope wykorzystuje te same " kanały" komunikacji popędzając lub hamując montaż poprze zmianę szerokości ( Oś RA) lub wysłanie impulsu ( DEC) . Kabel ST-4 jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest taka - eqmod steruje ruchami montażu w procesie goto itp, generalnie po naciśnięciu guzika montaż jedzie W-E albo N-S. Pulse guide via telescope wykorzystuje te same " kanały" komunikacji popędzając lub hamując montaż poprze zmianę szerokości ( Oś RA) lub wysłanie impulsu ( DEC) . Kabel ST-4 jest zbędny.

To jeszcze muszę sprawdzić przez Ascom Direct, bo przez inne niestety u mnie nie reaguje. Sprawdzałem na różnych ustawieniach w samym Maximie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie czyli Ascom Direct wybieramy ?

Próbowałem via telescope (bo Ktos mi tak powiedział) i Przez Shoestring, ale przesuwało mi montaż tylko o 1Pix i tylk ow jednej osi.

Domyślnie w EQMODzie jest ustawiony pulse guide rate na 0.1x - nie wiem czy to zmieniałeś, przy takiej prędkości może wyglądać jakby się nie przesuwało wcale.

Różnica pomiędzy via Telescope i ASCOM direct jest taka, że via Telescope guiduje montażem podpiętym do Maxima w okienku Observatory, natomiast ASCOM direct pozwala wybrać inny sterownik montażu do sterowania samym guidingiem - montaż nie musi być wtedy nawet podłączony w zakładce Observatory. Oba tryby stosują pulse guide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.